Генпрокурор в листопаді проведепереговори з представникамиМіжнародного кримінального суду, депредставить позицію Києва щодо дійекс-президента Віктора Януковича в 2014 році

Генеральний прокурор України Юрій Луценко має намір провезти в Гаазі переговори з представниками Міжнародного кримінального суду (МКС) про підслідності цьому відомству справ про злочини проти активістів євромайдан, скоєних представниками режиму колишнього президента Віктора Януковича. Про майбутню поїздку генпрокурор розповів журналістам після зустрічі з членами сімей героїв Небесної Сотні в Києві 5 листопада, передає Корупція.Інфо

"Представники МУС сумніваються в тому, що події на Майдані можуть бути безпосередньо предметом розгляду в Гаазі. Тому що для цього потрібно довести, що в Україні немає можливості проводити слідство і суд з цих питань", – повідомив Луценко.

Генпрокурор зазначив, що Україна дійсно може вести слідство і суд (хоча б заочний) за цими злочинами, але вважає, що події на Майдані в Києві в 2014 році стали лише частиною ланцюга, яка привела до війни в Україні, що вже підпадає під юрисдикцію МКС

"Наша версія, яку я збираюся обговорити в Гаазі, зводився до наступного: Янукович і його оточення спочатку з метою втримати свою владу для грабежу країни пішли на тиск проти демонстрантів, які виступали проти його курсу, потім на їх фізичне знищення. Потім він перелетів на схід України і намагався розколоти країну. Коли це не вдалося, він перелетів на територію Росії, щоб "освятити" анексію Криму. Фактичний склад державної зради, який призвів до того, що з великою часткою ймовірності є підслідністю Міжнародного кримінального суду", – пояснив Луценко.

Переговори в Гаазі намічені на 20-е числа листопада, повідомив глава ГПУ.

25 жовтня в ГПУ повідомили, що матеріали розслідувань в рамках кримінальних проваджень, відкритих за фактом вчинення злочинів на Майдані, можуть передати до Міжнародного кримінального суду.

27 жовтня представники офісу прокурора МКС провели переговори з представниками ГПУ в Києві.

В кінці 2013-го – початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які призвели до втечі президента Віктора Януковича. Під час них мітингувальників протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (ТІТУШКИ). Ескалація конфлікту трапилася після того, як 16 січня 2014 року були прийняті закони, які називають "диктаторськими". За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18-го по 20 лютого 2014 року був вбито 77 учасників протесту, близько 700 людей отримали поранення.

Після зміни влади в Україні в 2014 році Росія анексувала Крим, а потім надала підтримку проросійським сепаратистам і бойовикам, які захопили частину території Донецької та Луганської областей. За даними ООН на 15 вересня, в результаті конфлікту на Донбасі загинуло 9640 осіб, понад 22 тис. отримали поранення.