В. о. голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан звинуватив генерального прокурора Юрія Луценка й очолюване ним відомство у тиску на ДФС із метою контролю контрабандних потоків. За його словами, йдеться зокрема про незаконний вивіз лісу і тіньові схеми на Одеській митниці.

В ефірі каналу NewsOne він заявив, що звернеться до Національного антикорупційного бюро України з проханням про неупереджене розслідування фактів корупції на одеській митниці. Крім того, в.о. глави ДФС усунув із посади начальника Одеської митниці Олександра Власова на період службового розслідування крадіжки 37 контейнерів із тканиною та іншими товарами.

"Я дав доручення підрозділу внутрішньої безпеки центрального апарату ДФС на проведення службового розслідування. Для неупередженості дій на період цього розслідування усунути керівника Одеської митниці від виконання ним обов'язків. Третє: у мене є всі підстави стверджувати про причетність до вказаного злочину працівників Генеральної прокуратури України. Я звертаюся із заявою до НАБУ щодо проведення неупередженого розслідування", – повідомив Продан.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

Чиновник також зазначив, що хоче уточнити інформацію про 37 контейнерів неврахованого товару на складах, раніше озвучену генпрокурором Юрієм Луценком.

"Факт виявлення, арешту та подальших дій відбувався і проводився виключно працівниками ДФС України. Наголошую: винятково працівниками ДФС України", – сказав він.

В свою чергу Юрій Луценко заявив, що має персональні претензії до в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана. 

"Поки що я озвучую претензії до безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі. Але зараз я працюю у справі, в якій у мене є претензії до нього (Продана, – ред.) персональні. В той момент, коли я здобуду достатню кількість доказів, зроблю процесуальне рішення", – запевнив Луценко.

Генпрокурор розповів, що Продан скаржився йому на те, що відділ СБУ "К" (управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю) "тероризує" суб’єктів товарно-експортних операцій. 

"Я написав листа Гройсману і він постановою Кабміну скасував дозвіл, за яким "К-шники" мали доступ до будь-якого контейнеру. Вони його вже з лютого, якщо не помиляюся, не мають взагалі. Але збори не припинилися. Все одно десь 30% йде у сторону. Так було поки "К" СБУ могло зайти на митницю, і так залишилося, коли вони цього права не мають. На жаль, так залишається, коли туди зайшла поліція. Тобто не в цьому проблема", – підсумував Луценко.

Генпрокурор також наголосив, що ця справа не має нічого спільного з так званим "риттям під Гройсмана".

"Я з ним (з Гройсманом, – ред.) спілкуюся на достатньо помірних тонах і ще більш відверто, як зараз з вами. Цю історію я йому розповідав. Ми на цю тему спілкувалися не один і не два рази. Його відповідь: "якщо зловиш, нехай сидять", – додав Луценко, запевнивши, що він точно зловить.