авак 1

Львівський громадський активіст Святослав Літинський виграв суд щодо виступу міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова російською мовою.

Про це активіст повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Справа розглядалася у Львівському окружному адміністративному суді.

«Суд визнав протиправною відмову у видачі мені перекладу виступу пана міністра», – зазначив він.

Нагадаємо, львівський громадський активіст Святослав Літинський подав позов до суду через виступ міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова російською мовою, вбачаючи у цьому порушення мовного законодавства.

Активіст звернувся до МВС, щоб йому надали автентичний переклад виступу Авакова. У міністерстві відмовилися це робити, тому Літинський подав позов до суду.

Одразу після цього у Міністерстві внутрішніх справ України заявили, що перекладатимуть всі відеовиступи державною мовою.

«Для того, щоб зняти всі непорозуміння довкола мовного позову Святослава Літинського до МВС України. Справді, відео та коментарі на офіційному youtube-каналі відомства розміщуються мовою оригіналу, і я 10 липня дав про це йому таку відповідь. Але надалі, щоб уникнути підстав для подібних позовів всі «синхрони», тобто відеофрагменти виступів, коментарів, інтерв’ю на офіційному youtube-каналі МВС будуть обов’язково супроводжуватись аутентичним перекладом державною мовою», – повідомив прес-секретар МВС Артем Шевченко.