Політолог Олег Соскін пояснив причини критичної ситуації з курсом гривні і розповів, що призводить до інфляції і девальвації гривні, передає Корупція.Інфо

Популярне: Помер в кареті швидкої….Відомий депутат розбився в моторошній ДТП “лоб в лоб” на Тернопільщині. Ці кадри не для слабких

Так, в ефірі Politeka on-line експерт заявив, що все залежить від глави Нацбанку, впевнений Олег Соскін, від його здатності приймати правильні рішення і протистояти популістській політиці уряду.

Політолог навів у приклад складну ситуацію в Польщі, коли країна готувалася увійти в ЄС.

«На Бальцеровича тоді вішали всіх собак, уряд вимагав, щоб він емісував злотий – щоб виплатами зняти соціальну напругу. Він від цього відмовився».Експерт упевнений, що глава Нацбанку має достатні повноваження, щоб протистояти прем’єр-міністру і президенту в прийнятті рішень.

“Потрібна така людина, яка просто б їх посилала подалі. Говорила б: ось є закон про Нацбанк, моя головна функція – стабільність грошової одиниці. Тому – я проводжу свою монетарну політику, а ви проводите свою економічну політику. А для економічної політики, товариш Гройсман, прибери дефіцит бюджету і припини його роздмухувати і кидати гроші нацгвардії, поліції, прокуратурі, судам і так далі. Тобто ті гроші, які не приносять доходу. От і все”.

Але оскільки уряд Гройсмана не піде на такі непопулярні кроки, в країні може скластися несприятлива економічна ситуація, заявляє експерт. Уже зараз в Україні інфляція. Популізм уряду призведе до того, що за рік інфляція складе 50% і до кінця року відбудеться чергова девальвація.

Нагадаємо, Соскін також висловив свою думку з приводу можливої ​​кандидатури на пост глави НБУ, заявивши, що схвалювати план майбутнього головного банкіра країни за рішенням проблем повинні «компетентні експерти, а не всякі з Верховної Ради, з квадратними головами, які пити, курити і говорити почали одночасно».