Депутат колишніх скликань і політичний експерт Тарас Чорновіл не обійшов стороною окремі моменти біографії нардепа Надії Савченко. Особливо прискіпливо Чорновіл проаналізував біографію Савченко у Вікіпедії та виданні "Факти". Виявилось, що ці два варіанти біографії мають дуже багато нестиковок.

Чорновіл висміяв інтерв'ю Савченко газеті "Факти" ще за 20.08.2009-го, у якому вона зазначила, що успадкувала сильний характер від матері, яка у "травні збирала капусту" та "зимою збирала очерет".

"Фраза красива прозвучала пафосно, але… Яку капусту рубають у колгоспі в травні місяці? Альо! Капуста родить під осінь. Хто пригадує 1981 рік, знає, що до початку 1980-их у СРСР було введено дуже жорстку систему охорони материнства на стадії вагітності. Колгоспний лад в Союзі завжди був нелюдський, але певний фетишизм у дрібницях тоді діяв залізно, за те, що описала Савченко, в тому році голови б полетіли", – зауважує Чорновіл і додає, що мати Савченко просто не могла збирати очерет під льодом і така інформація – "ахінея", оскільки "очерет не збирають, а нарізають, його ріжуть чи жнуть лише над льодом".

Не оминув Чорновіл і історію Савченко про принца із Ес-Сувейра, який, начебто, сватався до неї. За словами нардепа, у цьому регіоні принців не було 200 років.

"Ес-Сувейра – історичне місто на півдні Марокко. Я з Марокко працював, був у цій країні, повірте, удільних принців у таких містах у Марокко не водиться, принаймні останніх 200 років", – зауважив Чорновіл.