Суд

Процедура обійшлася в 130 гривень, повідомляє Сегодня, передає Корупція.Інфо.

Мешканка Луганська Людмила Архангельська, якій через події на Донбасі довелося стати вимушеною переселенкою в Дніпропетровську, подала позов до Гаазького суду до держави Російська Федерація з відшкодування морального і матеріального збитку через військовий конфлікт на сході України. Днями вона отримала повідомлення з Гааги про те, що пакет документів і позов судом отриманий.

“Чи буде з цього користь – час покаже, але знайомі юристи настійно рекомендували це зробити, що і всім постраждалим раджу, – повідомила Людмила на своїй сторінці в соцмережах. – Повідомлення про вручення пакету адресату, звичайно ж, не означає, що позовна заява прийнята до діловодства, але якщо протягом певного часу не буде повідомлення про відмову, можна сподіватися, що процес пішов. Як сказали знаючі люди – перспективи досить високі. Але процес цей довгий”.

Як пояснює луганчанка, в Інтернеті можна легко знайти типову форму позову в Гаазький суд і анкету з докладними питаннями та коментарями.

“Позов з відшкодування морального і матеріального збитку я скачала з сайту міжнародного суду. Його спочатку треба перекласти з англійської і докладно відповісти по кожному пункту, з урахуванням своєї, конкретної ситуації. Там, де треба додати документи (копії паспорта, документів на квартиру або будинок , земельну ділянку, якщо був якийсь бізнес, ПП – теж треба якесь підтвердження, якщо у зв’язку з цими подіями постраждало здоров’я – довідки від лікарів і т.д.). Потім свої відповіді назад перекласти англійською і відправити рекомендованим листом з повідомленням “, – поділилася Архангельська.

Що ж стосується відшкодування, то кожен позивач самостійно оцінює моральний і матеріальний збиток і вказує його в анкеті. Це і втрата будинку, землі, майна, роботи, бізнесу, майбутніх перспектив, погіршення стану здоров’я у зв’язку з подіями … Потерпілий може пред’являти претензії, що стосуються не тільки фізичного збитку, але і шкоди, заподіяної його психологічному благополуччю, репутації, недоторканності приватного життя і / або гідності його або його сім’ї – загалом, все, що вплинуло на життя людини у зв’язку з військовим конфліктом на сході України.

Вся процедура подачі позову та послуги колегії незалежних адвокатів, що представляють інтереси потерпілих у Гаазькому суді від країн-агресорів, – безкоштовна. “Вся процедура подачі цього позову мені обійшлася в 130 гривень (вартість рекомендованого листа з повідомленням), – говорить Людмила Архангельська. – Консультували, підказували, робили переклад друзі безкоштовно”.