Вибори 2015
Подобається

Микола Кміть

17/10/2014     Автор: Яна Романська
Микола Кміть

Наша команда ввостаннє повертається в непередбачуванй 126-ий округ, та розглянемо останнього кандидата висунутого від партії "Самопоміч", голови наглядової ради ТОВ "Електростанція "Богородчанська-1", голови ЛОДА у 2008-2010 роках – Миколи Кмітя.

Загалом поява найбагатшого мешканця Моршина серед претендентів на кандидатство у цьому окрузі виглядала цілком прогнозованою. Несподіваною став вибір політичної сили, на яку вирішив опертися Кміть. 

Як відомо, його стосунки з власником цієї партії, мером Львова Андрієм Садовим за часів губернаторства Кмітя були далекими від приязних. 

Але як кажуть, часи міняються! 

 Поява Миколи Кмітя на посаді голови Львівської облдержадміністрації викликала неабиякий фурор. Його призначення ламало всі стереотипи. Кміть не належав до політичної еліти, представники якої, без огляду на партійну приналежність, змінювали один одного на львівському олімпі. 

Однак, оптимізм виявився надмірним. Кміть став черговим підтвердженням давньої істини, що система здатна підлаштувати під себе будь-яку особистість. Вирізнити губернатора Кмітя серед інших обласних столоначальників навряд чи видається можливим.


А от бізнес-кар’єра Миколи Кмітя виглядає значно цікавішою. У 1993 році молодий інженер з Тернопільщини стає президентом і одним із засновників компанії "Інвестцентр".

У 1994 році Кміть разом зі своїм партнером Всеволодом Біласом звертають свою увагу на перспективний ринок мінеральних вод. Партнери опановують виробництво природної столової води "Моршинська".

З 1995 року Кміть стає генеральним директором, а з 2003 р. головою правління ВАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар".

Цікаво, що яким чином у бандитські 90-і молодим підприємцям вдається не лише закріпитися на цьому багатому ринку, але й стати провідним гравцем на ньому – історія, звичайно, окрема. 

Уже в 2012 році він знову з’явився на виду, коли Росія з допомогою львівських суддів спробувала заарештувати майно компанії. Тоді саме Кміть був головним коментатором скандалу з боку IDS Group.


Скандал завершився продажем компанії російській Альфа-груп. Кміть вийшов з менеджменту компанії, однак зберіг свою частку в ній. За інформацією джерел, йому належить 5% активів IDS Group.

А загалом статки Миколи Кмітя, за оцінками видання «Фокус», становлять понад 80 млн. доларів.

 

Автор: Кай Кіт

Джерело: Львівський портал, ПолитРада