image

Однією з темних конячок українського політикуму є «Українська Галицька Партія» Незважаючи на активну діяльність, інформації про партію небагато.

Політична сила зареєстрована у серпні 2014 році. Лідером партії є відомий громадський діяч, колишній заступник Львівської Організації “Просвіта”- Ігор Мельник. Хоча в статуті партії прописано, що вона не є лідерського типу. А членами політраді партії є відомі Львівські культурні діячі.

Серед найвідоміших: колишній консул Королівства Нідерландів у Львові, соратник Садового Богдан Панкевич, що не виключає неформальну опіку нинішнього мера.

Партія  регулярно випускає свою газету, напередодні виборів розмістила по місту цілу серію біг-бордів: «Україна починається на місцях”.

Судячи з цього, партія має непогане фінансування. Хто стоїть за діяльністю цієї організації-питання риторичне. Аналізуючи діяльність партії, я можу припустити те, що покровителем партії є львівський мер.

Своє перше,  розгорнуте інтерв’ю прес-служба УГП розмістила на ресурсі “Zaxid.Net, що належить львівському Садовому.

Серед членів Політради організації є члени команди Садового. І сам Андрій Іванович має слабкість до такого роду проектів.

 Нагадаємо, що у 2010 році його висунула у мери маловідома Християнська-республіканська партія.

Можна припустити, що ціллю партії є відбір голосів у конкурентів з “Батьківщини” та “БПП”. А, можливо, організації готується з часом замінити “Самопоміч” на місцевому рівні.

Адже остання вийшла на всеукраїнський рівень, відповідно їй потрібна заміна на львівській політичній арені.

Садовий, що скоріш за все готується йти у президенти, захоче залишити у Львові певний форпост і «Українська Галицька партія» цілком підходить на цю роль.

Через Андрія Івановича ниточки ведуть до Коломойського. Олігарх, якому свого часу закидали фінансування «Свободи» та «Правого Сектору». Можливо, по тій чи інший причині може бути зацікавлений у фінансування такого проекту.

Бізнесменові, який має звичку «наповнювати яйцями» усі кошики, вигідна діяльність партії, яка буде відбирати голоси у БПП, з яким у нього конфлікт. Тим не менше, у партії зараз невисокий рівень підтримки, і скоріш за все на виборах вона виконуватиме роль статиста.

 

Автор: Олег Родак