Ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков не є членом фракції “Слуга народу”, заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

“Я вам поясню, коли він почав так вважати (що досі входить до фракції “Слуга народу” – ред.). Спочатку він усім говорив, що він не член фракції, що він позафракційний — так, до речі, на сайті Ради досі написано. І два роки — він же великий шанувальник регламенту — не міг же він працювати, перебуваючи у фракції й називатися позафракційним, це ж чисте порушення регламенту, для мене чітко зрозуміло, що він є позафракційним депутатом.

Але він тепер, дізнавшись, що таким чином зараз є теоретична можливість позбавлення мандата, почав чіплятися за це, взяв юриста. Миттєво за один день на 180 градусів змінюється риторика, він каже, що він член фракції “Слуга народу”, коли був спікером — вийшов, а зараз знову увійшов.

Він мені зараз надсилає листи, вимагаючи відповіді, щоб їх задокументувати. Виглядає як звичайна спроба втриматися. Він же не написав, що хоче повернутись до фракції. Це було б логічно. Мовляв, я з посади вийшов, а тепер хочу увійти, написав заяву, прошу прийняти… Він цього не робить. Це просто юридична механіка, щоб не втратити мандат, він чіпляється за мандат. Тут немає жодної інтриги та жодної політики. Він просто чіпляється за можливість залишитися у кріслі народного депутата”, — сказав він.

Арахамія заявив, що не хотів винесення конфлікту фракції з Разумковим у публічну площину.

“У нас проста була історія. Я взагалі шкодую, що це вийшло в ефір, це могло бути внутрішньофракційною проблемою. Ця людина, яку ми делегували в крісло спікера, ми, фракція “Слуга народу”, це був наш номер один. Через якийсь час насамперед через його власну поведінку… Він перестав бути представником, на наш погляд. Це суб’єктивна думка. Ну давайте ми його замінимо, а він до нас спуститься і працюватиме, як усі інші депутати. Це не обрана посада – це посада делегована.

Почався конфлікт публічний чомусь. Він сказав, що ні, ви повинні визначитися, я директор усього парламенту тощо. Зрештою 284 депутати проголосували, щоб він спустився вниз. Я завжди вважав, що це внутрішньофракційна ситуація, я був проти, щоб це випускати в ефір і обговорювати на всіх каналах. Давайте ми подивимося, як людина працює, які вона закони вносить, може, ми разом голосуватимемо якісь ініціативи…” — сказав він.

Нагадаємо, 7 жовтня народні депутати проголосували за звільнення Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради.

До речі, варто додати, що депутат Гончаренко («ЄС») розписав план Порошенка-Разумкова-Железняка щодо фракції «Голос».

Железняк планує рішенням партії (більшість якої йому лояльна) ліквідувати фракцію «Голос» після того, як її нове керівництво обере нового голову. Таким чином усі 20 депутатів «Голосу» стануть позафракційними і Разумков почне формувати свою депутатську групу у ВР, про це повідомляє блогер Євгеній Прокопишин.

Я можу це доповнити: дійсно, Разумков виношує план по своїй групі (навіть уже є 2 робочі назви – «Розум» і «Честь» ), про це активно говорять «в кулуарах». Навіть уже відомий план, як групу зібрати: 7 депутатів від «Голосу» уже дали попередню згоду, 5 депутатів від «СН» і 2 позафракційні депутати – 14 з необхідних мінімум 17 депутатів, інших 3-х додасть Ахметов. Таким чином в групі Разумкова буде 6 депутатів від Ахметова, 5 від Разумкова, і по 3 від Богдана і Авакова, враховуючи те, що Разумков також під Ахметовим, то в олігарха фактично буде своя група з 11 депутатів (ще у нього близько 40 депутатів в інших фракціях).