Президент України Володимир Зеленський пообіцяв завітати на Всеукраїнську нараду шахтарів, що відбудеться у Києві 25 лютого, а також повідомив, що держава планує робити з шахтами, що не можна модернізувати. Про це він розповів під час зустрічі з шахтарями Львівської області. Окрім того, Зеленський був не задоволений, що охорона не допускала всіх журналістів, на відео було чути, як він просить їх пропустити.

“25 лютого на нараді шахтарів – я буду”, – відповів на запрошення шахтарів Зеленський.

Він також спростував чутки, що працівників “Межирічанської” шахти виженуть з роботи.

“Усі ці чутки, що закриється шахта – виженуть шахтарів, ми ж розуміємо, що таке – у нас в цілому є проблема. У нас більше 50 шахт, у нас 67 тисяч людей працює. Це 200 тисяч, в цілому – це ж сім’ї. Розуміємо, ніхто нікого не викидає. Ми нормальна влада. Ми нормальні люди”, – запевнив Президент.

Проте він зазначив, що в першу чергу влада має подбати про державні шахти, а також розповів, що очікує на “проблемні” шахти.

“Перш за все, ми повинні опікуватись державними шахтами, державними шахтарями. Тому якщо є плани уряду, якщо дійсно є проблемні шахти. Проблемні, це не значить, що не віддадуть гроші. Якщо в Уряду є трансформація вугільної промисловості в цілому, є плани, тобто: спочатку будуть плани, потім будемо обговорювати з суспільством, потім будемо говорити з шахтарями.

Будемо обговорювати, яку шахту треба модернізувати, яку шахту не можна модернізувати, і тоді потрібно знайти людям роботу. Держава повинна надати людям роботу, де зарплата така ж чи краще, не менше. Ми все розуміємо. 25 лютого – я почув, ми повинні бути з нашим планом дій”, – резюмував Зеленський.

Крім того, президент України Володимир Зеленський призначив Максима Козицького головою Львівської обласної державної адміністрації та представив його місцевій громаді.

«У нас є ваша людина – львів’янин Максим Козицький… Людина досвідчена, фахова. Ми шукали сильного менеджера – ось він. Я хотів би його привітати», – сказав Глава держави, представляючи нового очільника ОДА під час робочої поїздки на Львівщину.

За словами Президента, Максим Козицький координуватиме всі проблемні питання області у співпраці з нещодавно призначеним віце-прем’єр-міністром – міністром розвитку громад і територій Денисом Шмигалем.

Довідка. Максим Козицький – підприємець. Народився 1981 року у Львові. Навчався у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького за спеціальністю «Лікувальна справа» (магістр медицини). Також закінчив Національний університет «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Менеджмент організацій» та Львівський національний університет ім. Івана Франка («Спеціаліст з обліку і аудиту»).

Працював лікарем-інтерном з хірургії у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького, потім – лікарем-методистом Львівського обласного центру здоров’я. У 2007-2010 роках – член спостережної ради ТОВ «Укрнафтогазінвест». З 2010 до 2014 року був заступником генерального директора із загальних питань ТОВ «Укрнафтогазінвест». У 2014-2016 роках – заступник генерального директора ТОВ «Прикарпатська енергетична компанія».