Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Україна планує ще один прохід військових кораблів Керченською протокою.

В інтерв'ю ВВС Турчинов сказав, що перехід можливий найближчим часом, адже з цим питанням не можна зволікати.

"Це для нас принципово. Якщо ми зупинимось і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання з захоплення Азовського моря, висуне світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму", – наголосив Турчинов.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Ми пропонуємо і нашим партнерам брати участь у цьому проході з українських Чорноморських портів до українських портів на Азовському узбережжі", – додав секретар РНБО.

Україна буде запрошувати представників ОБСЄ та інших міжнародних організацій, щоб вони були присутні на наших кораблях, для того, щоб довести всьому світу, що Україна та її моряки не порушують жодних законів і міжнародних правил.

"Коли до цього питання буде прикута увага провідних країн світу, Росія підіжме хвоста та не ризикне агресивно діяти", – пояснив Турчинов. Але поки що така ініціатива не отримала відповіді.

Він підкреслив, що якщо залишити напризволяще ситуацію, яка розгортається навколо Керченської протоки, якщо українські моряки не будуть негайно звільнені з полону, тоді цивілізований світ фактично визнає, що Росія має право на будь-яку агресію, на будь-які зміни кордонів, і не буде нести за це відповідальність.

"Давайте говорити чесно – РФ засуджена, але не покарана", вважає очільник Ради нацбезпеки. На його думку, після такої агресії повинні бути значно посилені санкції проти Росії, вжиті відповідні заходи щодо російського флоту у всьому світі, інакше наступні дії будуть ще кривавішими і небезпечнішими не лише для України, а й для інших країн.

Як відомо, з весни 2018-го Росія почала перекидати військові кораблі до Азовського моря, починаючи його активну мілітаризацію. Фактично РФ почала претендувати на повний контроль Керченської протоки після відкриття Кримського моста.

У відповідь на агресивні дії Росії на Азові Україна вирішила створити базу Військово-морських сил у цьому регіоні та почала перекидання туди військових кораблів.