Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що колишній заступник голови Адміністрації Президента України Андрій Портнов навряд чи буде діяти в інтересах України.

Служба безпеки України відстежуватиме контент українських телеканалів, управління якими взяв на себе заступник голови Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов. Про це 1 вересня повідомив голова СБУ Василь Грицак журналістам.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

 Голова СБУ зазначив, що СБУ буде вивчати контент, зокрема й телеканала NewsOne. За наявності підстав у спецслужбі пообіцяли відкривати відповідні кримінальні провадження. На запитання, чи можна юридично заборонити Портнову керувати українськими телеканалами і чи не є його діяльність загрозою національній безпеці, Грицак відповів, що не бачив документів, які підтверджують, що управління NewsOne і ще одного каналу взяв на себе Портнов, хоча чув його заяву про підписання відповідних документів. 

"Напевно, легко спрогнозувати, на чиї жорна литимуть воду ті канали, які буде курирувати у перспективі пан Портнов. Я слабо вірю в те, що, сидячи на території РФ, він буде агітувати за відновлення українських кордонів, за відновлення державного суверенітету, за відновлення контролю над Кримом, за те, щоб навести лад на Донбасі і щоб він став українським, щоб провести легітимні вибори і вивести російські війська з території України", – підкреслив він.

 Голова СБУ додав, що спецслужба не може огульно говорити про те, що хтось скоїв злочин. 

"Якщо будуть ознаки вчинення злочину, вони будуть документуватися і кваліфікуватися відповідним чином, і тоді будуть прийматися рішення про внесення чи невнесення до ЄРДР", – підсумував він. 

29 серпня стало відомо, що власник NewsOne, батько позафракційного нардепа Євгенія Мураєва Володимир Мураєв передав телеканал в управління колишньому заступнику голови Адміністрації Президента України Андрію Портнову.

 NewsOne не вперше стає об'єктом перевірок.

 Зокрема, в листопаді 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України призначала перевірку телеканала за трансляцію "слухань" Конгресу США про Нацбанк.

 У січні 2018 року NewsOne призначили перевірку "через пропагандистські заяви щодо Революції гідності і позитивне зображення збройних сил РФ".

 29 серпня Нацрада одностайно винесла попередження телеканалу NewsOne за популяризацію збройних сил Росії як країни-агресора.