Німеччина готова підтримувати Україну в питаннях стримування російської агресії шляхом присутності кораблів ВМС Бундесверу в Чорному морі, а також домагатиметься звільнення українських полонених моряків, незаконно захоплених РФ в Керченській протоці.

Питання військової присутності обговорили заступник глави Міноборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та центральної Азії МЗС Німеччини Міхаель Зільберт та з парламентський держсекретар Бундесверу Томас Зільберхорн, інформує прес-служба Міністерства оборони України.

Як зазначається, німецька сторона також обіцяє всебічну підтримку реформ в секторі безпеки і оборони України.

Окрім того, під час зустрічі йшлося й про перспективи запровадження миротворчої місії на Донбасі й розміщення в Чорному і Азовському морях спостерігачів ОБСЄ для запобігання ескалації конфлікту.

Під час зустрічей також обговорили подальшу підтримку України на шляху євроатлантичної інтеграції, зміцнення її партнерських взаємин із Німеччиною та іншими членами Альянсу.

Також українська сторона на чолі з заступником міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолієм Петренком поінформувала колег щодо ситуації навколо Керченської протоки, результатів воєнного стану. Сторони обговорили перспективи українсько-німецького співробітництва і співпраці в рамках НАТО і ЄС.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Занепокоєний збільшенням російських потужностей у Чорном морі і Північноатлантичний альянс. У відповідь на це НАТО активує дії в регіоні. Стежити за стабільність у чорному морі продовжують і  військово-морські сили США. У січні туди прибув американський есмінець, аби слідкувати за безпекою.

Першою "ластівкою" США, що з'явилась в регіоні від часу агресії Росії у Керченській протоці, став десантний експедиційний корабель USS FortMcHenry американського військово-морського флоту.

Окрім того, в грудні в Чорне море увійшов корабель HMS Echo H87 Королівського військово-морського флоту Великої Британії. Візит відбувся в межах домовленостей між Україною та Великою Британією, виконання яких пришвидшилось через агресію Росії на Азові.