Поліція планує суттєво реформувати надання адміністративних послуг водіям, що відображено в новому законопроекті, розміщеному на сайті МВС. Зокрема, водії отримають права з електронними чіпами, а боржники не зможуть продати авто поки не погасять борги.

Водіям-новачкам або тим, хто втратив права, поліція пропонує видавати посвідчення з електронним чіпом. Це необхідно для того, щоб виключити підробку документа.

Крім того, поліція хоче ввести нові категорії для водіїв. Так, заплановані окремі права на мопеди зі швидкістю до 50 км / ч, квадроцикли, трамваї і тролейбуси. Ці нововведення відповідають вимогам ЄС.

Термін дії посвідчень для водіїв, які задіяні в пасажирських і вантажних перевезеннях, хочуть знизити до п'яти років. Після цього водії зобов'язані будуть відвідати лікарню, щоб перевірити своє здоров'я. Якщо зі здоров'ям порядок, то тоді їм видадуть нові права.

МВС має намір заборонити боржникам, наприклад, по аліментах, здійснювати операції з автомобілями. Боржників обчислювати по базі Єдиного держреєстру. Тільки після оплати боргу можна буде купувати і продавати машини.

Центри спеціального навчання, атестовані автоінструктора і автошколи будуть зведені до реєстрів, щоб будь-який бажаючий швидко і безкоштовно їх перевірив. Буде створена також база перевізників, що транспортують небезпечні вантажі.

Поліція хоче брати більше грошей з автомобілістів за надані їм адміністративні послуги. Так, якщо зараз реєстрація автомобіля і малотоннажного пасажирського транспорту коштує менше 500 грн, то скоро вона може збільшитися до 1100 грн.

Законопроект, що передбачає ці та ряд інших важливих для водіїв нововведень, зараз знаходиться на загальнонародному обговоренні. Будь-який бажаючий може висловити свої побажання. Потім його внесуть на розгляд депутатів Верховної Ради. Вступити в силу він може в кінці поточного року або на початку наступного року.