Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 290-VIII "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень".

Як передає "ДС" з посиланням на його прес-службу, з метою забезпечення невідворотності покарання Кримінальний кодекс України доповнюється статтею 4261, в якій визначається відповідальність за перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.

"Так, умисне вчинення дій, які виходять за межі наданих прав і повноважень, крім передбачених частиною другою цієї статті, якщо ці дії заподіяли істотну шкоду, карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, застосування нестатутних заходів, насильства щодо підлеглого або перевищення дисциплінарної влади – позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Діяння, вчинені із застосуванням зброї, а також діяння, передбачені частинами 1 і 2 цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – позбавленням волі на строк від 5 до 9 років.

"Вищезазначені дії, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від 7 до 10 років. Якщо злочини здійснені в умовах воєнного стану або бойовій обстановці, визначається позбавлення волі на строк від 8 до 12 років", – підкреслили в прес-службі.