виборці

У Львові Комітет виборців України зафіксував випадки непрямого підкупу виборців. Зокрема, знехтували законом політичні сили «Самопоміч» та «Наш край».

Про це сьогодні, 12 жовтня, повідомила голова Комітету виборців України у Львівській області Соломія Саврук, передає Корупція Інфо

За словами Соломії Саврук, у Львівській області деякі партії надавали послуги, супроводжуючи це політичною рекламою того чи іншого кандидата.

«До прикладу, партія «Наш край» проводила безкоштовні навчання верхової їзди для дітей і батьків. Очевидно, всі ті речі супроводжувалися активною агітаційною кампанією партії», – розповіла посадовиця.

Водночас партія «Самопоміч», нехтуючи законами, привертала увагу виборців спокусливими wi-fi лавками.

«У містах Львівської області(Самбір, Червоноград, Сокаль) ми фіксували безкоштовне встановлення wi-fi точок партією «Самопоміч», і це так само супроводжувалося інформаційною кампанією. Ми розцінюємо це як факти непрямого підкупу виборців», – заявила С. Саврук.віфі

Підкупляє львів'ян і кандидат від «Громадянської позиції».  У День пенсіонера на вулиці Пасічній роздавали хлібо-булочні вироби і знижки на ці вироби для мешканців округу. 

булочки

Цей злочин зафіксували правоохоронні органи, втім далі справа поки не ворушиться.

«Цей факт зафіксували правоохоронні органи, що викликали  кандидатана допит. Ця людина повинна нести відповідальність за фактом прямого підкупу виборців. Його мали би  позбавити або обмежити волі на три роки і позбавити права обіймати певні посади. Наразі кандидат продовжує брати участь у виборах, оскільки ця справа ще не доведена до кінця», – заявила Соломія Саврук.

Водночас у Комітеті виборців закликають кандидатів « відмовлятись від такого порушення законодавства» і нагадують, що «непрямий підкуп виборців  несе за собою кримінальну відповідальність».