Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зазначає, що на українському фронті є три основні виклики, і один із них – “новий фронт”, який визначить життя всіх у майбутньому, про це пише портал Delfi.

Ми перебуваємо на роздоріжжі, і це майже так само важливо, як і 24 лютого. Перші три місяці показали, що ми можемо реагувати, можемо допомогти Україні, можемо ізолювати Москву, ми хочемо допомогти країнам Балтії, які стикаються з безпрецедентними викликами безпеки. І здається, що за три місяці війни було витрачено дуже багато сил країн заходу, – сказав він.

Ландсбергіс сказав, що тепер “відкритим залишається питання про те, якими будуть наступні кроки”. За його словами, на українському фронті є три основні виклики, і один із них – “новий фронт”, який визначить життя всіх нас у майбутньому.

Перший — чи зможемо ми далі допомагати Україні. (…) І труднощі постають передусім у тому, що ми в Литві, в інших країнах Заходу повірили, що Україна вже перемогла. Важливі перемоги у Києві, Харкові показали, що Україна може перемогти, — сказав Ландсбергіс.

Міністр закордонних справ сказав, що під час свого візиту до України за зачиненими дверима він почув заяви із закликом не думати, що Україна вже перемогла.

Не думайте, що перемога вже досягнута, не здавайтеся. Сьогодні ясно, що основний посил — коли йдеться про те, щоб домовитися з росіянами. Не як перемогти, не як витіснити, повернути території, а як домовитися з окупантом. Це дуже небезпечне питання, – сказав він.

Водночас Анушаускас зазначив, що через постійну підтримку України (Литва вже надала допомогу на більш ніж 100 млн євро, переважно це летальна зброя) доводиться вирішувати і проблему виснаження запасів зброї у литовських збройних силах.

Зараз із цим стикаються більшість союзників. Ми повинні тісно співпрацювати з оборонною промисловістю, щоб своєчасно задовольняти всі потреби. Ми повинні зробити все можливе, щоб бути у всеозброєнні не через п’ять чи десять років, а сьогодні, – наголосив політик.