Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що від свідчень у СБУ організатора замаху на активістку Катерину Гандзюк залежить відповідь на питання, хто замовник.

Про це він повідомив у інтерв'ю інтерв'ю "Цензор.НЕТ".

"Ключове питання, хто організовував і замовляв цю справу. Організатора ми бачимо – і до вчорашнього дня він мовчав. Від його найближчих свідчень у СБУ залежить відповідь, хто замовник", – заявив Луценко.

Він зазначив, що справа Гандзюк "звичайно, справа поліції. Але вже й справа Служби безпеки".

"Перше – за виконавцями, його веде поліція, і до матеріалів цієї справи у СБУ є повний доступ. І друга справа – щодо замовників, його веде СБУ. Прокурорська група у цій справі при необхідності координує їхні дії. І позавчора ми перебували на стадії, коли з чотирьох затриманих у справі троє чітко свідчили про свою роль у вчиненні злочину. Один з них купував кислоту, виконував замах, на його руках виявлені сліди хімічних опіків. Хімічні речовини знайдені; ми знаємо, де її зберігали, переливали", – повідомив Генпрокурор.

На питання про те, що має зробити держава, щоб нападів на журналістів, волонтерів, громадських активістів, правозахисників стало менше, Луценко відповів: "Крім замаху на Гандзюк була здійснена й низка замахів – серед яких смертельні – на людей, які позиціонують себе як активісти. Я навіть спеціально збирав прокурорів південних областей для того, щоб вони звернули увагу на можливий взаємозв'язок цих подій".

Водночас Луценко заявив, що зв'язок не встановлений, "але всі ці злочини розкриті. І в них немає нічого спільного".

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

"Тому давайте покищо дамо відбій підозрі, що ці напади були здійснені в рамках одного плану дестабілізації", – підсумував генпрокурор.

Нагадаємо, суд заарештував п'ятого підозрюваного в замаху на Гандзюк в Херсоні. Під час нападу на чиновницю чоловік отримав значні опіки.

Раніше четверо з п'яти затриманих, що підозрюються у нападі на в.о. керуючого справами виконкому Херсонської міськради, радника мера Херсона, активістку Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину.