У Парламентській асамблеї Ради Європи зупинили виступ народного депутата України Олексія Гончаренка. Все через те, що він продемонстрував обстріляний український прапор, доставлений із зони проведення ООС на сході України. Про це повідомляється в його телеграм-каналі.

Інцидент між народним депутатом України та президентом ПАРЄ Ріком Дамсом стався під час дебатів про стратегічні пріоритети Ради Європи.

Під час свого виступу у ПАРЄ нардеп Олексій Гончаренко розгорнув жовто-блакитний український прапор, в якому були сліди від ворожих куль. У той момент нардеп якраз наголошував, що серед стратегічних пріоритетів Ради Європи має бути збереження суверенітету і територіальної цілісності інших держав. У цьому контексті він нагадав про російсько-українську війну.

Натомість президент ПАРЄ перервав виступ і наказав завершити демонструвати розстріляний прапор. Гончаренко намагався договорити, але президент ПАРЄ пригрозив дисциплінарними санкціями. Після цього народний депутат за власною ініціативою тимчасово залишив залу засідань.

Нардеп зазначив, що багато людей пишуть, що в ПАРЄ заборонено показувати прапор або інші візуальні символи. Однак, на його думку, питання полягає в іншому.

«Це не питання: можна чи ні. Це питання Президента ПАРЄ, який має упереджене ставлення до української делегації, яка активно лобіює виключення Росії з ПАРЄ», – заявив Гончаренко.

Також він написав:

«Пані Меркель (канцлер Німеччини — ред.) під час свого виступу сьогодні нагадувала, що ПАРЄ – це „совість Європи“. За скільки ж російських срібних продали цю совість?» — написав Гончаренко.

Він додав, що у проєкті сьогоднішньої доповіді щодо стратегічних пріоритетів організації не було ні слова про територіальну цілісність і суверенність держав-членів Ради Європи.

«І це у той час, коли в Європі, на сході України триває війна», — зазначив нардеп.

Додамо, що 19 – 22 квітня у Страсбурзі проходить весняна сесія ПАРЄ. Через карантин вона відбувається у гібридному форматі – дистанційно та фізично.

В свою чергу, Українська делегація на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи збирає підписи під заявою про провокації Російської Федерації. Про це повідомила голова української парламентської делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева.

У заяві йдеться про збільшення кількості порушень режиму припинення вогню з боку угрупувань, яких підтримує Росія, зростання кількості жертв та нарощування військових сил біля українських кордонів.

Відомо, що крім України заяву вже підписали делегації Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії та Азербайджану.