Президент України Володимир Зеленський має намір звільнити з посади голови Служби безпеки України Івана Баканова через низку невдалих операцій і втрат у Херсоні.

Про це повідомляє американське видання Politico з посиланням на джерела

Деталі: За даними видання, через невдачі і втрати в Херсоні Баканов потрапив у немилість Зеленського.

Посилаючись на слова чотирьох чиновників, наближених до президента, і західного дипломата, який консультував Київ щодо реформ, Politico пише, що Зеленський прагне “замінити Баканова кимсь більш підходящим”.

Баканов потрапив під шквал критики наближених до Зеленського людей після вторгнення Росії в Україну 24 лютого, оскільки глава СБУ не зміг належним чином впоратися з новими викликами.

У той же час Українські спецслужби називатимуть нові імена громадян, які погодилися на співпрацю з російськими окупантами.

Про це в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович.

Арестович, реагуючи на згадку про колишнього начальника управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України Андрія Наумова, ексмера Херсона Володимира Сальдо, виключеного з партії та фракції “Слуга народу” нардепа Олексія Ковальова та інших осіб, яким після 24 лютого висунули підозру в держзраді, сказав, що для нього така кількість зрад не стала одкровенням.

“Не стала. Я приблизно розумів атмосферу того, що відбувається, тому що сам є виходцем зі спецслужб тощо. І можу сказати, що це далеко не останні сюрпризи, які на нас чекають. Будуть і великі й дуже великі імена зокрема. Там є специфіка, у спецслужб є свої ігри, як ви розумієте, але рано чи пізно дістанемося – люди дізнаються. І вони будуть цілковито вражені, коли дізнаються”, – заявив Арестович.

Він зазначив, що журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв “натякав”, що президент Росії Володимир Путін розраховував на великі заворушення на початку повномасштабного вторгнення в Україну. У заворушеннях нібито мала взяти участь частина українських військових.

“Це лише слабкий натяк, що готували нам росіяни, і що вони готують, і яка кількість у них добровільних українських помічників. До того ж дуже серйозного рівня”, – додав радник глави ОП.

Тепер же, ЗСУ доводиться шляхом титанічних зусиль прориватись до окупованого обласного центру Херсон і повертати до України наших громадян які через небезпеку власному життю не змогли виїхати з захоплених міст області.

Головною метою майбутнього контрнаступу ЗСУ на півдні України буде не Херсон, А Нова Каховка, вважає військовий експерт Михайло Жирохов.

Про він сказав “Апострофу”, уточнивши, що можливий штурм Херсона призведе до величезної кількості жертв серед населення через вуличні бої.

За його словами, про ситуацію на Херсонщині слід говорити обережно – на деяких напрямках там окупанти відходять без бою, розуміючи, що у них погані позиції.

“Там є ситуація незрозуміла на деяких локальних напрямках. Але я вважаю, що основною метою можливого контрнаступу – я повторюю, що зараз ми бачимо не контрнаступ, а поки підготовчі моменти… Основний удар і контрнаступ буде не на Херсон, а на Нову Каховку. Скажімо так, це реальніше, ніж вплутатися у вуличні бої в Херсоні, це буде з величезними жертвами. А Нова Каховка в стратегічному і тактичному плані більш вигідна для контрнаступу”, – пояснив Жирохов.

Експерт додав, що командування ЗСУ намагається зробити все для уникнення жертв серед бійців.

“Прямий штурм Херсона буде дуже кривавим, це неприйнятно для нас. Тому всі ці моменти будуть спрямовані на те, щоб росіяни самі здали Херсон, розуміючи, що вони знаходяться в якомусь оточенні або напівоточенні”, – підкреслив він.