Скасування субсидій спричинить соціальний бунт

Українців уже привчили до субсидій. Тому їх скасування спричинить неабияке обурення. Водночас монетизація пільг є поганою ідеєю, бо стане великим ударом по державному бюджету, – Корупція Інфо

Популярне: Що коїться??? Оприлюднено "свіжий" курс валют, від якого у вас точно мову відніме..

Таку думку у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK виловив колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

«Якщо субсидії скасують, то почнеться соціальний бунт. Людей вже привчили до цього механізму і заднього ходу нема. Ті, хто запропонував половині мешканців країн пільги, мають бути державними діячами, а не популістами. Я не бачу, як можна монетизувати субсидії при такій величезній масі споживачів. Це просто неможливо», – упевнений екс-міністр.

Олексій Кучеренко вважає, що найкращий шлях до економії – це спрямування субсидій на утеплення домівок.

«Я вважаю, що пільгові залишки мають бути скеровані на реальну модернізацію житла, його утеплення. Але такими справами має займатися державна програма», –  каже експерт.

Політик, додає, що програма субсидій є псевдо-ліберальною. До того ж, держава не докладає зусилля для підтримки пільговиків.

«Наша держава має дбати про споживачів субсидій, піклуватись про громадян у цілому. А та модель доходу, яку деякі українці обирають, продаючи квартиру, дачу, авто є безглуздою. Це прямий шлях до банкрутства. Щоправда, головне питання у іншому. Чи є тим людям де заробити? І чи здатні вони отримати гроші, яких вистачить на їжу і збереження тепла в оселі?» – додає гість програми.