Підрозділи територіальної оборони отримають необхідне озброєння, а в разі нападу Росії на нашу країну легкої прогулянки не буде.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

“У законі прописано повноваження та відповідальність органів місцевого самоврядування, голів обласних та районних державних адміністрацій. Це дуже детальний закон, який досить довго формувався і навколо якого тривала дискусія. На сьогоднішній день я вважаю, що закон більш-менш досконалий для того, щоб розпочати цим питанням займатися”, – сказав чиновник у відповідь на питання про повноваження місцевих органів у розвитку військ територіальної оборони.

Також він висловив думку, що територіальна оборона повинна мати озброєння, яке дозволить виконувати свої функції.

“Сьогодні ми живемо в сучасному світі, і озброєння, яке може бути маленьким за розмірами, дуже велике за своїми діями. І зараз говорити, що це має бути якась важка техніка тощо… На сьогоднішній день є розуміння, що у сучасному світі не цим вимірюється успіх”, – додав Данілов.

За словами секретаря РНБО, територіальна оборона буде дієвою одиницею у разі нападу Російської Федерації.

“Якщо це станеться, всі відповідні установи відразу стануть на захист нашої країни. І якщо хтось вважає, що це буде якась легка прогулянка, повірте, такого не буде”, – резюмував він.

Нагадаємо, що Північноатлантична рада НАТО закликала Росію до негайної деескалації та дотримання міжнародних зобов’язань щодо транспарентності військової діяльності.

Відповідну заяву опубліковано на сайті НАТО.

“Ми серйозно занепокоєні суттєвим, неспровокованим та невиправданим нарощуванням російської військової моці на кордонах України в останні місяці та відкидаємо неправдиві заяви Росії щодо провокацій України та НАТО. Ми закликаємо Росію негайно здійснити деескалацію, використовувати дипломатичні канали та дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань щодо транспарентності військової діяльності”, – йдеться у заяві.

У політичному органі НАТО зауважили, що серйозно оцінюють наслідки поточної ситуації для безпеки Альянсу.

“Ми завжди рішуче реагуватимемо на будь-яке погіршення безпекової ситуації, зокрема зміцнюючи наш потенціал колективної оборони за потреби”, – заявили у Північноатлантичній раді.

Окремо наголошується, що НАТО здійснить усі необхідні кроки для забезпечення безпеки та оборони всіх союзників.

“Будь-яка подальша агресія проти України матиме серйозні наслідки та дорого коштуватиме”, – йдеться у заяві.

Північноатлантична рада також підтвердила підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів та закликала Росію вивести війська з України відповідно до міжнародних зобов’язань. Рада підтримує право всіх країн самостійно визначати своє майбутнє та зовнішню політику без втручання ззовні.

«Відносини НАТО з Україною стосуються лише України та 30 країн НАТО. Ми рішуче відкидаємо будь-які спроби розділити безпеку союзників», – йдеться у заяві.

Своєю чергою віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина привітала цю заяву Північноатлантичної ради.

«Заява Ради – це ще один чіткий сигнал Росії, що Україна є важливою частиною безпеки всього євроатлантичного регіону. НАТО готове ухвалювати необхідні рішення для протидії військовим авантюрам Кремля», – цитує Стефанішину Урядовий портал.

Вона також наголосила, що проактивна відповідь міжнародної спільноти на чергову ескалацію має ключове значення для запобігання подальшій агресії Росії.

“Ми також вітаємо однозначний посил, що майбутнє членство України в НАТО визначатимуть виключно 30 країн НАТО та Україна. Саме про це говорили Президент України та генеральний секретар НАТО цього тижня у Брюсселі», – прокоментувала урядовець.