У Верховній Раді запропонували ввести суворі обмеження на використання у школах смартфонів чи інших гаджетів, які з’єднуються з інтернетом. Відповідний законопроєкт вже зареєстрували у парламенті.

Про це повідомляє сайт Ради.

Автором ініціативи під номером 4226 став народний депутат Олексій Гончаренко. Проєкт отримав назву “Про внесення змін до Закону України “Про загальну середню освіту” щодо заборони використання мобільних телефонів і інших пристроїв, що мають підключення до інтернету”.

Пояснювальна записка звертає увагу на необхідність використання гаджетів виключно для освіти. Заборона на загальне користування сконцентрує увагу школярів на навчанні, скоротить час “місцеперебування” у соціальних мережах.

“Діти не повинні витрачати час на свої смартфони або планшети. Очевидно, що мережа дає величезні переваги. Але якщо діти перебувають в соціальних мережах або комп’ютерних іграх досить довго, то їм не вистачає часу, щоб поговорити з батьками, зайнятися спортом, зробити домашнє завдання або пограти з друзями”, — говориться у документах.

Водночас така ініціатива стане актом боротьби з іншими негативними явищами у школах.

“Законопроєкт розроблено з метою допомогти дітям зосередитися на заняттях, навчитися спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж. Також заборона на використання гаджетів з доступом до мережі інтернет дозволить скоротити випадки інтернет-боулінгу, а також остаточно вирішить питання з крадіжками дорогих апаратів”, — зауважили розробники.

Утім, не пояснюється, як саме буде вирішено проблему крадіжок — учням заборонять взагалі брати телефони у школи, чи їх будуть на початку зайнять збирати вчителі. Перший варіант має негативну сторону, адже залишає родину без зв’язку з дитиною.