суд

Учасницю схеми фінансування терористів в Донбасі засудили до умовного покарання

Нагадаємо, як раніше повідомляв портал Depo.Запоріжжя, у Мелітополі в обміннику "Форте", що по вул. Карла Маркса реалізувалася схема відмивання грошей, вивезених з територій, які контролюються терористичними організаціями "ДНР" і "ЛНР". Там правоохоронці вилучили 4.2 мільйонів гривень, 500 тисяч доларів США та іншу іноземну валюту, передає Корупція Інфо

Однією з учасниць схеми була співробітниця банку Донецька. Вона допомагала керівникові терористичного формування "Козацький полк "Ярга" з фінансуванням. Жінка найняла декількох жителів Донецька для здійснення обміну грошей, які "Ярга" отримувала в результаті своєї незаконної діяльності в Антрациті.

Зокрема, на початку травня 2015 вона отримала від свого знайомого півмільйона гривень, які були помічені фарбою. Фарбу вивели, після чого жінка особисто виїхала в Мелітополь, обміняла гроші в "Форте" і повернула їх "козакові".

Вже в липні банкірша послала в ПП "Форте" двох інших осіб, знову обміняли там півмільйона гривень на рублі. Саме з цією сумою посередників затримали в Бердянську працівники УСБУ в Запорізькій області.

Суд кваліфікував дії жінки по ст.110-2 ч.1 КК – фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Державне обвинувачення і жінка уклали угоду про визнання винуватості, по якій вона зобов'язалася беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри за ознаками ч.1 ст.110-2 КК України та допомагати слідству.

Фактично, помічницю терористів засудили до п'яти років умовно, призначивши їй випробувальний термін на два роки.