Просто під час засідання суду семеро обвинувачених в бунті на одному із виправних закладів Одещини порізали собі вени після прийняття суддею відповідного рішення про продовження їм арешту ще на 60 діб.

Про це повідомляє пресслужба Малинівського районного суду Одеси, а також місцевий сайт 048.ua 

За словами керівника пресслужби Південного ОТО НГУ Михайла Кондира, обвинуваченим вдалося пронести леза в зал суду під медичними масками.

Кондир заявив, що один з чоловіків сховав половинку леза в ніздрі.

Керівник пресслужби Південного ОТО НГУ Михайло Кондира уточнив “Українській правді”, що постраждали не сім, а шестеро в’язнів. Одному нашкодити собі військові завадили.

Прессекретар Малиновського районного суду Аріна Лебедюк заявила, що всі сім обвинувачених наносили собі пошкодження на різні частини тіла, в тому числі і на руки.

Як повідомляє 048, у трьох підсудних закінчився термін попереднього покарання, яке вони відбували в 51 колонії. Запобіжний захід підозрюваним продовжували вже кілька разів. Зараз же адвокати просили змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суддя знову продовжив утримання в СІЗО на 2 місяці. Очевидно, це і стало причиною завдання собі шкоди.

За словами дружини одного з підсудних Сергія Лозюка, Алли, утримання в 51-й колонії було жахливим. Ув’язнених постійно били, давали неїстівну їжу, в якій були черв’яки.

Це вже п’яте судове засідання у цій справі. Переносяться вони тому, що на суд не приходять свідки. Наступне засідання відбудеться 3 листопада.

Працюючий на засіданні суддя Черевко розпорядився посилити огляд обвинувачених під час конвоювання в зал судового засідання. Наступне засідання у справі про бунт в Одеській колонії відбудеться у вівторок, 3 листопада.

Серед можливих причин бунту називали погані умови утримання ув’язнених, зокрема дуже неякісну їжу.

Нагадаємо, в «Південній виправній колонії № 51» в травні 2019 року відбувся бунт і пожежа. Тоді незадоволені умовами утримання ув’язнені підняли бунт. В результаті цього тілесні ушкодження отримали співробітники колонії. У лютому 2020 року був пред’явлено підозру семи підозрюваним.

За версією слідства, 7 ув’язнених дезорганізували роботу і навмисне почали псування майна установи шляхом підпалу службового автомобіля.

“Повстанці також підпалили службовий автомобіль і адміністративну будівлю чергової частини колонії. Такі дії засуджених призвели до блокування роботи установи і викликали матеріальну шкоду державі. Сім чоловіків брали активну участь у заворушеннях. Їх дії кваліфікували за ст. 392 КК України (Дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань) термін від 5 до 10 років у вигляді позбавлення волі “, – повідомляла прокуратура.