Головні новини Львова
Подобається

Порошенко: Саміт ЄС у Брюсселі має ввести нові санкції щодо Росії

30/08/2014     Автор: admin
Порошенко: Саміт ЄС у Брюсселі має ввести нові санкції щодо Росії

Саміт ЄС у Брюсселі має ухвалити політичне рішення про введення нового етапу санкцій на своєму засіданні 30 серпня.

За інформацією «Української правди», про таке рішення, погоджене з керівництвом Євросоюзу, повідомив президент Порошенко на спільній прес-конференції з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.

«Я не маю жодних сумнівів, що сьогодні, після наших дискусій, Європейська рада дасть інструкції Раді міністрів ЄС щодо підготовки до введення санкцій», – заявив він.

«Чи набуде це рішення чинності – залежить від того, яка буде подальша реакція російської сторони», – додав президент.

За його словами, остаточне рішення про введення санкцій у дію буде ухвалене на початку вересня у разі, якщо Росія не зробить кроки для реальної деескалації.

«Мета санкцій не в тому, щоби причинити шкоду одній чи іншій стороні. Санкцій потрібні для того, щоби створити потрібний фон для переговорів», – зазначив він.

Слова Порошенка підтвердив також президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

«Рішення про санкції перебуває в компетенції країн-членів ЄС, але Єврокомісія приготувала для них відповідні варіанти рішення… Я очікую, що країни-члени будуть готові ухватили рішення про нові обмежувальні заходи», – заявив він

Також Баррозу додав, що це рішення «має показати Росії, що поточна ситуація – неприйнятна».

Нагадаємо, що сьогодні Петро Порошенко прибув до Брюсселя з робочим візитом, де він збирається виступити на засіданні Європейського Ради.

Також вже відомо, що на саміті глави держав та урядів країн Євросоюзу обговорять розширені санкції проти Росії.

Зокрема, президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей відзначив, що останні дії Росії спричинили подальшу ескалацію конфлікту на Донбасі, що й стало причиною включення «українського питання» до порядку денного надзвичайного засідання Європейської Ради.

Джерело: Вголос