грицак

Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді призначити Василя Грицака головою Служби безпеки України.

Новину передає Корупція.Інфо з посиланням на УКРІНФОРМ

Відповідний проект постанови зареєстрований на сайті парламенту в четвер.

Нагадаємо, 18 червня Рада звільнила Валентина Наливайченка з посади голови СБУ. Тимчасово виконуючим обов'язки був призначений перший заступник голови СБУ Василь Грицак.Цьому рішенню передувала заява Наливайченко про наміри прийти до ГПУ разом зі спецпідрозділом «Альфа» і вимагати затримання екс-заступника генпрокурора Анатолія Даниленка, який, за словами екс-глави СБУ, є фігурантом кримінального провадження. Відтоді почали ширитися чутки про конфлікт між ГПУ та СБУ, у зв’язку з чим від можновладців та у ЗМІ лунали заяви про наміри звільнити Наливайченка. Також висловлювалися припущення про наміри Наливайченка податися у політику.

Довідка. Службу в органах СБУ Грицак розпочав у 1990 році прапорщиком-водієм в одному з регіональних управлінь. Потім отримав офіцерське звання і був переведений на службу в Київ. Працював у департаменті захисту національної державності СБУ, в 30-річному віці отримав звання генерал-майора.

З 24 травня 2005 року по 28 грудня 2006 року був начальником Київського обласного управління СБУ. У грудні 2006 року був призначений головою управління СБУ Києва, а в квітні 2008 року – начальником головного управління СБУ в Києві та Київській області.

Після цього був заступником голови СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки, першим заступником голови СБУ — начальником Головного управління «К» по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.