«Правий сектор» вимагає негайно розформувати райвідділ міліції у Сколе та провести переатестацію усіх працівників, включаючи психіатричну експертизу через схильність до садизму, заявив під час прес-конференції заступник керівника «Правого сектора» Львівщини Віталій Сергатюк. За його словами, причиною такої вимоги стали події 30 жовтня, коли під час акції проти незаконного функціонування ринку на території футбольного стадіону у Сколе активістів партії побили міліціонери. Віталій Сергатюк вважає, що вони дахують незаконну торгівлю. 

«На цьому стадіоні «закопано» дуже багато грошей, це поле по якості газону третє в області. Ятки і буси стоять на газоні. Коштів на відновлення місто не має. А люди розповіли нашим активістам, що платять за право торгувати величезні гроші. Коли їх почали розпитувати, кому і скільки платять, міліціонери з якими акція була узгоджена накинулася на нас. Під роздачу попали всі починаючи з мене. Якийсь підполковник, який не представився, схопив мене. Мені заламали руки з криками: «Чого ти сюди приїхав?, Хто ти такий?». Мене звільнив начальник райвідділу. Чомусь скручували руки тільки представникам ПС. А коли ми їхали назад, я від своїх побратимів почув, що у райвідділі їх били», – розповів Віталій Сергатюк. 

Він також розповів, що з цього приводу зустрічався із керівником обласного управління міліції Дмитром Загарією. 

«Із Загарією ми знайшли порозуміння. Був запрошений керівник райвідділу, йому було пояснено, де вони помилилися і доручено знайти засоби, щоб припинити порушення закону», – додав Віталій Сергатюк. 

 

Міський голова Сколе Володимир Москаль розповів, що ринок на стадіоні існує вже близько 20 років. Але 16 квітня минулого року Сколівський районний суд заборонив торгувати на ринку. «Там 300 приїжджих підприємців, жоден не є мешканцем міста. Приїдуть раз на тиждень, понищать нам стадіон. В 2011-му році депутати виділили земельну ділянку під базар. Частина була викуплена підприємцем, а решта залишена в комунальній власності міста. Підприємець облаштував цілу ділянку і вона є. А наші депутати, які раніше голосували за альтернативну ділянку, тепер раптом стали проти», – каже Володимир Москаль. 

Втім, з’ясувалося, що підприємцем, який облаштував ділянку є батьком мера. 

 

«Місто протягом 18 років не змогло самотужки облаштувати альтернативну ділянку. Було прийнято рішення міською радою продати 35% ділянки підприємцю – моєму батькові. Він взяв на себе зобов’язання облаштувати повністю ділянку. Фактично ділянка на 65% належить місту а на 35% – батькові як інвестору. Якщо хтось дуже переймається, тим, щоб не стояти на його частині, то нехай йде на комунальну і він нічого не буде отримувати», – заявив Володимир Москаль. 

Уже після прес-конференції свою позицію виклали опоненти мера. 

 

«Міський голова, побачивши, що ринок дає немалий дохід, хоче заволодіти ним і насильницьким методом перевести на свою територію 317 підприємців, які там торгують. Ринок на стадіоні проводиться раз на тиждень, фактично це ярмарка, а не базар. Він триває з 9 до 14-ї години. Так триває вже майже 20 років, і він завжди був у комунальній власності. Місто наше дотаційне і ми не можемо втратити ці кошти. Стадіон від торгівлі не страждає, вона проводиться на біговій доріжці, яка заасфальтована. Працівники КП «Торговиця» постійно огороджували, газон ніхто на поле не виходив. Але КП ліквідували і комунальні служби міста вже не контролюють там ситуацію. Ми, як депутати, самі робимо огородження, але воно постійно зникає», – розповів депутат Сколівської міської ради Ярослав Семен. 

 

Джерело: Новий погляд