підпис

Президент України Петро Порошенко підписав низку законів для продовження боротьби з  корупцією.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України, передає Корупція.Інфо.

Сьогодні, 5 серпня, на брифінгу заступник Глави Адміністрації Президента Андрій Таранов повідомив, що Президент України підписав низку законів, що допоможуть у боротьбі з корупцією.

Функції Національного антикорупційного бюро розширяться завдяки першим двом законам. Так, закон «Про внесення зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро України»  передає перевірку декларацій чиновників до підслідності НАБУ. Тепер досудове розслідування злочинів, пов’язаних з декларуванням посадовими особами недостовірної інформації, будуть здійснювати детективи НАБУ.

Закон «Про внесення змін до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції»» надає право НАБУ ретельніше перевіряти задекларовані відомості. Зміни вносяться до статті, яка визначає обсяг інформації, що зазначається в декларації.

«Незавершене будівництво, будівля, що належить близькому оточенню декларанта, будівля, що стоїть на землі декларанта — усе це теж буде перевірятися», – зазначив Заступник Глави АПУ.

Закон «Про внесення зміни до Закону «Про засади запобігання та протидії корупції» щодо декларантів, які перебувають на військовій службі» був підписаний для того, щоб захистити права мобілізованих осіб та членів їх сімей. Адже тепер, якщо особа мобілізована у 2014 році і до 1 квітня не встигла подати декларацію, оскільки перебувала на військовій службі, вона може подати декларацію протягом 30 робочих днів з моменту повернення до місця роботи.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» створений для того, щоб посилити боротьбу з контрабандою. Закон передбачає механізм контролю за переміщенням товарів до району або з району проведення АТО.

Також зазнав змін і «Закон про боротьбу з тероризмом», його доповнили статтею про переміщення товарів у зоні проведення АТО. Тепер переміщення має здійснюватися в порядку, який встановлює Кабмін за поданням Служби безпеки.

За словами Андрія Таранова, усі прийняті закони є продовженням серії нарад Президента, перша з яких відбулася 2 липня у Львові, а потім — у Одесі та Кривому Розі. Адже саме під час цих нарад Петро Порошенко поставив завдання розробити та запровадити нові заходи боротьби з корупцією та контрабандою.

Нагадаємо, що під час брифінгу, який був присвячений обговоренню питань щодо Закону України «Про національну поліцію» керівник Департаменту юридичного забезпечення МВС України Денис Горбась заявив, що в Україні національна поліція з’явиться через 3 місяці.