Апеляційний суд залишив Петру Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Таким чином залишено без змін рішення суду першої інстанції та відмовлено у задоволенні апеляційних скарг сторони захисту Порошенка та сторони звинувачення.

Щодо Порошенка продовжує діяти запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання з обмеженням залишати Київ та область до 19 березня. А також із забороною на виїзд за кордон.

До слова, у суді Порошенко продовжував апелювати тим, що справа політично вмотивована.

Але варто зазначити, що напередодні генеральна прокурорка Ірина Венедіктова відповіла на закиди, що справа п’ятого президента Петра Порошенка про так звану “вугільну держзраду” є політично вмотивованою.

Про це 10 лютого йшлося в прямому ефірі ток-шоу “Право на владу” на 1+1.

Вона наголосила, що “політика з’являється там, де з’являються політичні прізвища”. І саме через публічність до справи Порошенка прикута громадська увага.

“Політики і процесуалісти розмовляють, на щастя, різними мовами. Я буду говорити мовою процесуальною. Де з’являється політика? Політика з’являється там, де з’являються політичні прізвища. Там одразу виникають питання, як вручена підозра, якою ручкою вона підписана, хто її підписував. Для мене як людини, яка дивиться за законністю, обґрунтованістю підозр і належністю вручення уповноваженими особами, це все історія про політику”, — заявила генпрокурорка.

Венедіктова визнала, що зараз вона зі своєю командою ухвалює “складні рішення”. За її словами, вся ця справа починалася з Віктора Медведчука.

“Давайте згадаємо, як це все починалося. Це все починалося з пана Медведчука насправді. І це була справа 2016-го року. Мабуть, ані пан Порошенко, коли тоді був президентом, ані голова СБУ тих часів не розуміли і не знали, що дуже ретельно фіксуються всі контакти і шляхи пана Медведчука”, — пояснила генпрокурорка.

Венедіктова зазначила, що ця справа “процесуально проводилася” ще від 2016 року.

“Ця історія проводилася в межах контррозвідувальної справи і потім ці матеріали були оформлені у межах кримінального провадження”, — уточнила генпрокурорка.

Наразі, за її словами, була проведена ретельна робота слідчих.

“Якщо ми хочемо притягати людей високого польоту, з великими фінансовими ресурсами, медійними ресурсами, людськими ресурсами, — воно не буде складно”, — каже Венедіктова.

Окрім того, директор Держбюро розслідувань заявив, що у рамках так званої «вугільної справи», у якій фігурують Петро Порошенко та Віктор Медведчук, суспільство невдовзі почує нові прізвища.

«Це кримінальне провадження перебуває у слідстві ДБР з липня 2021 року. Уже через два місяці послідовної, кропіткої, наполегливої роботи слідчих було оголошено підозри… чотирьом особам – на чолі з Медведчуком та Порошенком. Хочу повідомити українців, що незабаром ви почуєте нові імена та прізвища», – поінформував директор ДБР.

За його словами, матеріали цього кримінального провадження охоплюють понад 120 тисяч аркушів. Сухачов уточнив, що йдеться про матеріали допитів, документи з різних фінансових установ, розсекречена інформація із засідань РНБО тощо.

«Слідство триває. Завершальна стадія, як нам визначив суд, це – кінець серпня 2022 року, якщо буде необхідно і слідчі це обґрунтують – слідство буде продовжено», – сказав Сухачов.

Відповідаючи на запитання, чи пролунають прізвища високопосадовців, він зауважив, що «до кримінальної відповідальності ДБР буде притягувати тих осіб, які були причетні до цього вказаного кримінального діяння».

Також він заявив, що шахтарі на непідконтрольному Донбасі не отримали грошей від угоди щодо постачання вугілля з непідконтрольної території:

«Жоден шахтар не отримав жодної копійки з цих коштів. Ці кошти були спрямовані на придбання зброї, продуктів харчування, обладнання, пального для проведення озброєних операцій проти України, проти українських громадян та військових. І з рук до рук передавалася представникам терористичних організацій. Чи це фінансування тероризму? Я вважаю, так… Загальний обсяг фінансування терористичної організації було заплановано на суму 3,5 млрд гривень, але було реалізовано лише на 205 млн гривень», – зазначив Сухачов.

Варто підкреслити, що раніше у Порошенка виправдовували постачання вугілля із підконтрольних «ЛДНР» шахт саме тим, що гроші йшли на зарплати шахтарям. Влада через Сухачова намагається вибити цю тезу з рук екс-президента.