Грандіозне повернення до України головного рупора щодо вагнергейту таки сталось. Колишнього керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василя Бурбу в п’ятницю, 3 грудня, не хотіли пускати до нашої країни. Це сталося в аеропорту “Бориспіль” після його прильоту в Україну.

Про це OBOZREVATEL розповіли власні інформовані джерела. Бурбу не хотіли впускати за паспортом прикриття, який показав ексчиновник.

Як пише Ігор Мосійчук на своєму телеграм-каналі його документи прикриття були анульовані прикордонники в Борисполі не пропускали його до того часу поки помічник не привіз справжні документи генерала.

Де саме перебував за кордоном, що робив і з ким зустрічався екс керівник ГУР МО Бурба наразі не відомо.

Ситуація й справді вирішилася лише через три години. Тільки після цього Бурбу вирішили все-таки пустити до країни.

Відомо, що представники Державної прикордонної служби в аеропорту тривалий час спілкувалися з кимось телефоном, перш ніж відпустити ексчиновника. Крім того, вони просили, щоб Бурба провів цілий рік за кордоном.

Водночас речник Держприкордонслужби Андрій Демченко заявив, що він не володіє інформацією про цю подію. При цьому, якщо б вона і була, відомство не має права розголошувати дані про осіб, які перетинають державний кордон України, у зв’язку із захистом персональних даних.

Демченко також додав, що жодного громадянина України не могли обмежити у праві в’їхати до країни.

Василь Бурба заявив, що він має намір подавати до суду на президента Володимира Зеленського. Причиною цього стали заяви глави держави на пресмарафоні.

Крім того, генерал-полковник розповів про тиск на нього на початку року через “вагнергейт”. Нібито від нього вимагали заперечувати існування спецоперації із затримання російських найманців, відомих як “вагнерівці”. Через відмову сім’ю Бурби виселили з дому в Конча-Заспі.

Ще нещодавно Бурба світився в ефірах Україна24 наліво й направо, розповідаючи про всі нюанси щодо операції із затримання вагнерівців. Він начебто назвав три причини провалу спецоперації та нібито згадав про “крота” у владі, погану підготовку з українського боку і хорошу роботу білоруської контррозвідки.

Він також заявив, що перед звільненням представив президенту Володимиру Зеленському план перевірки провалу спецоперації щодо “вагнерівців”. Проте за кілька днів Бурбу звільнили.

В жодному разі він не посоромився не те, що звинувачувати президента та голову його Офісу, а навіть загалом того факту, що він зливає офіційно засекречену інформацію, чим порушує український закон.

І поки Бурба намагався сховатись закордоном, надалі продовжуючи гнути свою лінію, що він все робить в рамках допустимого. То на ахметівських каналах знайшлись нові «добровольці» з розвідки, які знову ж таки продовжили його справу зі зливу інформації, бо своє життя дорожче. То Бурба й далі буде стверджувати, що він носій інсайтів чи таки помилився й порушив закон?