путін

Президент Росії Володимир Путін заявив, що не засуджує рішення екс-президента України Віктора Януковича не застосовувати зброю під час масових протестів на Майдані у Києві, але зазначив, що ця бездіяльність призвела до тяжких наслідків.

Як пише ВВС Україна, про це він сказав у фільмі "Крим. Шлях на Батьківщину", який показав канал "Росія 1"

"Я не хочу давати оцінку його (Януковича – ред.) роботі. Він сказав: "Я не міг підписати наказ про застосування зброї. У мене рука не піднялася"… Чи можна його засуджувати за це? Я не знаю… Наслідки важкі від бездіяльності. Це очевидно", – сказав він.

У фільмі Путін також говорить про те, що організатори "державного перевороту" в Києві планували захопити владу й фізично усунути Януковича.

"Стало відомо, про те, що готується не лише його (Януковича – ред.) захоплення, а й ті, хто цей державний переворот здійснив, віддавали перевагу його (Януковича – ред.) фізичному усуненню", – цитує Путіна сайт ВДТРК.

Путін також розповів подробиці операції з порятунку Януковича.

За його словами, російські служби спостереження фіксували місцезнаходження Януковича, коли він попрямував до Криму.

"Але коли мені показали карту, стало ясно, що він скоро наткнеться на засідку", – підкреслив Путін.

Тоді було прийнято рішення направляти кортеж Януковича в бік берега.

"Ми їм дали вказівку, куди треба вийти – на берег кортежем. І виставили вертолітний групу із загоном спецназу на борту", – додав російський лідер.

Наголошується, що Янукович спочатку не хотів їхати з України, але, коли стало ясно, що в Києві "домовлятися ні з ким", його перевезли на територію Росії.

Раніше був показаний уривок з фільму "Крим. Шлях на Батьківщину", в якому Володимир Путін розповідає про те, що рішення про приєднання Криму він оголосив вузькому колу свого оточення в ніч перед закриттям Олімпіади в Сочі 23 лютого.