Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що в країні необхідно створити законопроект, за яким проплачені мітинги залишаться поза законом.

“У нас дуже ліберальне законодавство. Будь-хто в нашій країні може виплачувати мільйони гривень за організацію платних акцій протесту, за наймання якихось людей, які будуть ходити з транспарантами “за” або “проти”.

Я у 2015 році розробив законопроєкт (про незаконність платних мітингів — ред.), але мене не підтримали колеги. Нам потрібно задокументувати те, що ці хлопці та дівчата роблять разом. Як правило, вони отримують гроші, доларів по 500 в місяць, вони учасники спортивних клубів. Але це не є незаконним”, — сказав він.

Водночас, Геращенко наголосив, що наразі ніхто не може бути покараним за участь у подібних акціях.

“Поки людина не скоїла великий злочин, її фактично не можна посадити в СІЗО. Дрібне хуліганство — суди відпускають під особисте зобов’язання або нічний домашній арешт. Потім ці люди приходять в телестудії — як тільки ти починаєш когось заганяти, він відразу стає телезіркою”, — сказав він.

Додамо, що в Україні почастішали випадки невеликих мітингів у відповідь на найбільш резонансні події. Одним з останніх, стала акція під стінами телеканалу “НАШ”. Учасники вимагали, аби телеканал закрили через його контент, який, як казали мітингуючі, загрожує національній безпеці. Водночас представники каналу вийшли до протестувальників і запропонували їм обговорити це питання у студії, або якщо є якісь питання – звертатися до суду. Після цьо Як повідомляють організатори акції, п’ятьох учасників затримали.