Сьогодні представники моряків, у яких вимагає гроші Адміністрація морських портів України та інші офіційні органи, перекрили трасу Одеса-Київ на знак відчаю і протесту проти того, що за будь-якої сертифікації вони змушені віддавати від трьох до 15 тисяч доларів в кишеню чиновників.

Про це заявив Саакашвілі у своємо дописі у Фейсбук.

Я був заздалегідь попереджений про цей протест. Вчора ми до другої ночі працювали з міністром інфраструктури і отримали обіцянку, що в найближчі години і дні буде підписано указ, який скасує ті норми, які дозволяють державі займатися рекетом моряків. Тому щоб розблокувати трасу і вирішити проблему я сам поїхав на протест і ознайомив моряків з результатами нашим переговорів.

Зараз м’яч на стороні міністерства і я сподіваюся, що обіцянка, яку вони дали більше ста тисячам моряків і їх сім’ям, буде дотримано.

Додамо, що це вже не перша така акція. Напередодні більше ста моряків на знак протесту проти корупції в морській галузі, а також багатократного підвищення цін у системі дипломування та сертифікації фахівців, перекрили рух транспорту на трасі Одеса-Київ напроти посту поліції “Дачне”.

Вранці учасники акції пікетували адмінбудівлю одеського Сервісного центру ДП “Моррічсервіс”, а пізніше перемістились на автотрасу Одеса – Київ і перекрили рух транспорту.

“Ми протестуємо проти корупції в морській галузі та необгрунтованого підвищення практично в 10 разів цін за дипломування й сертифікацію фахівців. Якщо раніше один із таких документів обходився моряку приблизно в 500 доларів, то зараз – 5 тисяч доларів. Вимагаємо зустрічі з головою облдержадмінстрації, керівником СБУ, щоб викласти свої вимоги”, – зазначив один із учасників акції старпом Юрій Король.

Учасники акції вважають винуватцями ущемлення їх інтересів главу відомства та в.о. голови Держслужби морського та річкового транспорту, вимагають їх відставки та спрощення системи і зниження цін за дипломування моряків.

Зазначається, що аналогічні акції мали місце і Маріуполі, Херсоні, Ізмаїлі та Києві.