united

Шість із семи збройних систем носять оборонний характер, кажуть сенатори.

На додаток до розширення гуманітарної допомоги Україні США повинні надати й оборонне озброєння, заявив сенатор Дік Дурбін, передає медіапортал української діаспори VIDIA.

Читайте також: Сенатори пообіцяли дотиснути Обаму в питанні зброї для України

"У той час, як рішення про надання Україні озброєння ще не прийнято, сенатори отримують рекомендації від Чиказької ради з міжнародних відносин про те, які збройні системи можуть бути найбільш корисними для України", – сказано в повідомленні.

За словами сенатора, шість з семи розглянутих систем носять оборонний характер, у тому числі розвідувальні безпілотники і ракети відстеження, які можуть автоматично і точно бити по цілях, з яких виходять ракети противника.

Дурбін уточнив, що оборонні системи будуть надавати тільки Міністерству оборони України.

"Наступного тижня сенатор скликатиме зустріч з представниками групи підтримки України в сенаті, щоб офіційно запросити системи озброєння у Білого дому", – відзначає портал.

Як повідомлялося, конгрес США висловлюється за поставки зброї Україні у найкоротші терміни, стверджуючи, що це допоможе їй "захистити свою суверенну територію від неспровокованої і тривалої агресії РФ".

Однак президент США Барак Обама поки утримується від поставок зброї, але не виключає такої можливості в майбутньому.