Прикордонники затримали 11 паломників-хасидів, які намагалися перетнути кордон в обхід встановленим контрольно-пропускним пунктам.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба

Дослівно: “Прикордонники Подільського загону спільно з представниками Національної поліції неподалік державного кордону, на перехресті доріг виявили мікроавтобус “Мерседес Спринтер”. Ним 35-річний громадянин України перевозив одинадцятьох іноземців, які не мали при собі документів…

З’ясувалося, усі іноземці цього “рейсу” порушили правила перебування в Україні.

Своє перебування у прикордонні іноземці намагалися пояснювати тим, що планували потрапити на старовинне кладовище, а документи ніби то залишили у готелі міста Умань, де вони проживали”.

Іноземці їхали з Умані після завершення святкування Рош га-Шана. Згідно з документами, які знайшли прикордонники, перетнути кордон в обхід встановленим КПВВ намагалися 10 громадян Ізраїлю і 1 громадянин Франції.

Через порушення іноземцям заборонять в’їзд на територію України терміном на 5 років та примусово повернуть додому.

Для встановлення обставин правопорушення та подальшого прийняття правового рішення паломників доправили до прикордонного підрозділу.

Матеріали про адміністративне правопорушення направили до суду.

Нагадаємо, Іудейський новий рік, Рош га-Шана, цього року святкували з вечора 18 вересня по вечір 20-го.

Щороку хасиди приїжджали в цей час в Умань на могилу цадика Нахмана. Цього року в’їзд в Україну для іноземців закрито з 28 серпня по 28 вересня. Однак деякі хасиди все одно змогли приїхати раніше, і в Умані проходять святкування.

Вулиці Умані патрулюють представники зведеного загону, а це – близько 600 поліцейських із різних областей України. Також 6 поліцейських прибули з Ізраїлю.