minjust

Право на реєстрацію бізнесу та нерухомості, яке належить державній реєстраційній службі, Міністерство юстиції України хоче передати приватним компаніям, банкам та нотаріусам.

Про це на своїй сторінці у “Facebook» повідомив голова громадської організації «Реформи проти корупції» Анатолій Родзінський, передає Корупція.інфо

«Сьогодні Мін'юст презентував концепцію змін до законів та наказів з передачі до 01.07.2015 повноважень нотаріусам, банкам і навіть приватним компаніям, на всі реєстраційні дії, які раніше здійснювала державна реєстраційна служба», – йдеться в повідомленні громадського діяча. – 

Одночасно Мін'юст вводить дворівневу систему оскарження їх рішень: 1-й рівень – головні управління юстиції в областях і Києві, 2-й рівень – центральний апарат Мін'юсту, з правом скасування рішення "нижчестоячого" та прийняття нового».  

За словами Родзінського, якщо ці зміни будуть затверджені і почнуть діяти, вдасться позбавитися «побутової корупції», коли звичайні люди і представники середнього та малого бізнесу не могли вчасно без хабара пройти процедуру реєстрації  в державній реєстраційній службі. А з прийняттям змін, якщо хтось захоче зареєструвати свій бізнес чи нерухомість в прискорений термін, то гроші, які мали би піти на хабар за таку послугу, він зможе заплатити офіційно державі.

«Гроші сплачені за реєстраційні дії будуть ділиться в співвідношенні 60% – в держбюджет, 40% – реєстратору, що має стимулювати реєстраторів працювати», – йдеться в повідомленні Анатолія Родзінського.