У Москві вважають, що звернення Президента України Петра Порошенка до Конституційного суду щодо позбавлення Януковича статусу президента є мимовільним визнанням держперевороту в країні.

Про це заявив глава комітету російської Думи з міжнародних справ Олексій Пушков, передає Корупція.Інфо

На його думку, своїм зверненням Порошенко визнав, що Януковича можна було усунути з посади глави держави тільки в результаті імпічменту.

Оскільки імпічменту Януковичу не було оголошено в лютому 2014 року, це повністю підтверджує правомірність російської позиції про те, що в Україні був здійснений неконституційний переворот, і підтверджує правомірність тих частин України, які не погодилися з новою, незаконною, антиконституційною владою,
— сказав Пушков.

На його переконання, звернення до КС відображає побоювання самого Порошенка, що його можуть неконституційним шляхом усунути від влади."Тут навіть важливо не те, що він був позбавлений звання президента України. Важливо те, що він був неконституційно відсторонений від влади 22 лютого 2014… Своїм зверненням, мабуть, мимоволі Порошенко повертає в поле суспільної дискусії тему лютневого державного перевороту 2014 в Україні в результаті якого Янукович був незаконно відсторонений від влади ", — вважає Пушков.

Російський депутат нагадав, що Росія вказувала на неконституційний характер відсторонення Януковича від влади, але на це всіляко закривали очі і Євросоюз, і Європарламент, і Рада Європи, і ПАРЄ.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко попросив Конституційний Суд визнати неконституційним рішення про позбавлення Віктора Януковича звання президента України.

Якщо Конституційний Суд ухвалить рішення щодо відповідності Конституції України закону "Про позбавлення Віктора Януковича звання президента України" — то оскаржити його буде неможливо.