Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав катастрофою імовірне розміщення в Україні ракет середньої та малої дальності. За його словами, Мінськ буде солідарним із Москвою, яка всіма силами намагатимуться цього не допустити.

Як наголосив політик під час "Великої розмови з президентом", Україні жодним чином не варто здійснювати кроки у цьому напрямку.

Якщо в Україні буде розміщено такі ракети – це катастрофа. Треба розуміти, росіяни не можуть допустити, щоб ці ракети було там розміщено. Ми з росіянами абсолютно будемо солідарні, – заявив Лукашенко.

Лукашенко зазначив, що він як очільник держави передусім переживає за Білорусь.

"І не хотілося б, щоб в старій матінці-Європі спалахнула якась, не дай бог, ядерна катастрофа", – додав білоруський президент.

2 лютого Вашингтон офіційно повідомив Москві, що призупиняє свою участь у Договорі про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Це означає, що США мають право розробляти та виготовляти заборонені угодою балістичні ракети.

За словами Лукашенка, таким чином "американці скористаються моментом – зірвали цей договір, і розмістять ракети в Європі".

"Ось тут вже мало не здасться і нам. Тому нам треба буде разом з Росією думати про відповідні заходи", – заявляв він 22 лютого.

Додамо, Росія також заявила про припинення участі у Договорі. Також Кремль вже розпочав науково-дослідні та дослідно-конструкторську роботу зі створення нових видів ракет.

Щоправда, із ядерної суперечки між США та Росією несподівані козирі отримала Україна. Якщо домовленості про ліквідацію ракет малої та середньої дальності припинять своє існування, то Київ має право створювати раніше заборонені ракети із дальністю від 500 кілометрів, переконував екс-посол США в Україні та експерт аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер.