Правоохоронні органи розслідують кримінальне провадження, яке пов’язане з порушеннями при закупівлях вугілля з Південно-Африканської республіки (ПАР).

Про це в суботу, 8 листопада повідомило джерело в правоохоронних органах.

«Розслідується кримінальне провадження, пов’язане із закупівлями вугілля з ПАР, проводяться слідчі дії», – повідомив співрозмовник агентства.

За інформацією джерела, деякі слідчі дії, які проходять в рамках цієї  справи, стосуються і глави Міністерства енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана. При цьому співрозмовник агентства не уточнив, яким саме чином ці слідчі дії стосуються глави Міненерго.

Між тим, у прес-службі Генпрокуратури відмовилися повідомляти будь-яку інформацію з даного приводу.Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО поставив під сумнів прозорість схеми поставок вугілля з Південно-Африканської Республіки в Україні. За наявною інформацією, перевірка витрат Міненерго при купівлі вугілля була оформлена рішенням РНБО, а 6 листопада співробітники Генеральної прокуратури провели перші обшуки і допити співробітників міністерства.

Як відомо, Україна підписала угоду про поставку 1 млн тонн вугілля з ПАР. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана, ціна поставленого з ПАР вугілля склала $86 за тонну.

В цілому державні та приватні підприємства країни підписали угоди про поставку до 5,6 млн тонн імпортного вугілля до кінця 2015 року з ПАР і Росії. Це пов’язано з падінням видобутку вугілля і його доставки з Донецької та Луганської областей через бойові дій і, як наслідок, скороченням запасів вугілля на складах теплових електростанцій.

 

Джерело: Інтерфкс-Україна