Член президії координаційної ради опозиції Марія Колесникова нагадала, що міністр «взяв на себе відповідальність за тих, кому дісталося». На її думку, тепер повинен покинути пост або оформити явку з повинною. Таку заяву вона озвучила напередодні. Нагадаємо, що сьогодні, 30 серпня, Олександр Лукашенко святкує своє 66-ліття.

Про це в ході прямого ефіру на YouTube заявила член президії ради Марія Колесникова.

“Пан Караєв, 13 серпня в ефірі білоруського телебачення [ви] взяли на себе відповідальність за тих, кому дісталося. Смерть людей, насильство, безпрецедентна жорстокість і тортури мирного населення – ми все це бачили», – сказала вона.

Колесникова заявила, що у Караєва є «два варіанти».

«Ви або подаєте у відставку, або у вас повинна бути явка з повинною», – зазначила вона.

Представник Координаційної ради опозиції підкреслила, що «для всіх інших учасників цих подій є теж варіант явки з повинною». За її словами:

«Всі свідки злочинів за законом Республіки Білорусь зобов’язані повідомити про відомого їм злочині».

Колесникова повідомила, що рада звернулася до правоохоронців. Опозиція закликала їх виконати присягу в частині розслідувань злочинів.

«Ви зобов’язані виконувати присягу, дану білоруському народу. Я звертаюся до співробітників МВС, Слідчого комітету, Генпрокуратури і КДБ. Ми закликаємо вас виконати свій обов’язок перед білоруським народом », – зазначила політик.

Член президії ради підкреслила, що рада вимагає, щоб співробітники правоохоронних органів розібралися «з усіма злочинами».

«Ви повинні відновити справедливість», – закликала вона.