В Україні залишаються вільними 22 тисячі ліжок із киснем для хворих на COVID-19.

Таку заяву в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За його даними, у країні зайнято 41,7% місць у лікарнях, призначених для лікування коронавірусу.

Заяви волонтерів про випадки, коли хворих не можуть госпіталізувати через брак кисню, Степанов прокоментував так: “Я з повагою ставлюся до людей, які допомагають пацієнтам і лікарям, але водночас мене обурюють ті, хто нагнітає паніку”.

Міністр визнав, що деякі медустанови майже заповнені, але, за його словами, поруч є інші лікарні, “де є достатня кількість місць”.

“Скажімо, Олександрівська заповнена на 95-100%, але є 8-ма лікарня, є 12-та й інші, в яких є місця з підведеним киснем і, найголовніше, з медичними працівниками, це якщо говорити про Київ”, – стверджує Степанов.

За його словами, в Україні дійсно “був критичний період”, коли була нестача місць, де передбачена киснева терапія. “Зараз цей період уже пройшов”, – сказав глава МОЗ.

Він також запевняє, що пацієнтів із сатурацією нижче ніж 92 не виписують додому.

“Людину кладуть у лікарню, як прописано в стандарті, за сатурації 92% (коли потрібна киснева терапія). Відповідно, виписати її з лікарні із сатурацією нижче ніж 92 точно не можна”, – сказав міністр.

Нагадаємо, до кінця 2021 року в Україні необхідно вакцинувати 30-35 мільйонів осіб, щоб подолати епідемію COVID-19. Про це заявив академік НАН, директор Інституту біохімії імені О. В. Палладіна Сергій Комісаренко.

Академік також розповів про тяжкі наслідки у людей, які перехворіли на COVID-19.

Комісаренко повідомив про можливе існування перехресного імунітету до коронавірусу.

На думку академіка, різновид COVID-19 в Україні не такий заразний, як в інших країнах на заході Європи.