Один з підозрюваних у справі про зґвалтування в відтік поліції в Кагарлику колишнього оперуповноваженого Ярослава Левандюка звільнили з-під варти.

Таке рішення прийняв Голосіївський районний суд Києва 27 жовтня.

Про це в Facebook повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, нардеп від “Голосу” Андрій Осадчук.

За словами народного депутата, “навіть після того, як експертиза встановила і інші факти тортур, суддя вирішила, що немає підстав тримати його [Леваднюка] під вартою”.

“Під шумок виборів один з «Кагарлицьких катів» виходить з-під варти !!!

Поки увага суспільства прикута до результатів голосування, аваківські орли і вовчі суди роблять свою чорну справу. Сьогодні суддя Голосіївського районного суду м. Києва Колдина А.А. звільнила з-під варти Ярослава Леваднюка – одного з підозрюваних у справі про зґвалтування і тортури в поліцейській дільниці в Кагарлику. Навіть після того, як експертиза встановила і інші факти тортур (!), суддя вирішила, що немає підстав тримати його під вартою.

Незважаючи на обіцянки керівництва Нацполіції і МВС про справедливе покарання для «катів з Кагарлику», після закінчення 5 місяців вже двоє підозрюваних, які, в тому числі, категорично заперечують свою провину, відпочивають вдома. При тому, що коли затримували “катів”, вони публічно погрожували потерпілому розправою. І добитися захисту для неї тоді вдалося тільки за рахунок депутатської підтримки і громадський резонанс “, – повідомив в своєму Фейсбук депутат.

У свою чергу, адвокат постраждалої дівчини Злата Симоненко повідомила наступне:

«Сьогодні ми дізналися про те, що районний суд, безпосередньо слідчий суддя прийняв рішення про звільнення Левандюка з-під варти. Причини або аргументи, яким чином слідча суддя дійшла такого висновку важко зрозуміти, тому необхідно читати саме рішення », – сказала Злата Симоненко.

Варто відзначити, що Леваднюка підозрюють в причетності до тортур (по ч.2 ст.127 КК).

Нагадаємо, у справі про тортури в Кагарлицькому відділенні поліції фігурують четверо підозрюваних. Двоє з них перебувають під цілодобовим домашнім арештом, двоє інших залишаються під вартою.

В кінці травня стало відомо про зґвалтування 26-річної жінки-свідка в службовому кабінеті оперуповноваженого в Кагарлицькому відділенні поліції.

Слідчі встановили, що в ніч на 24 травня жінку побили, кілька разів згвалтували і застосували до неї тортури. Крім того, поліцейські побили чоловіка, який в цей час перебував в іншому приміщенні відділення поліції.