Окупанти все частіше впадають у відчай та всіма силами намагаються втекти з фронту та здаються пачками в руки ЗСУ. Так, у районі Урожайного нацгвардійці взяли у полон окупанта з російської бригади морської піхоти, який намагався потрапити на українські позиції… Тільки не впадіть — на мопеді! Схоже, іншого виду транспорту в армії РФ обмаль, тому вони вже готові кататись фронтом будь чим.

Окупанта взяли в полон бійці 21-ї бригади НГУ.

Як відомо, полоненому 43 роки. Він проходив службу за контрактом у рядах бригади морської піхоти ЗС РФ. З вересня 2023 року брав участь у бойових діях на Донеччині. За словами полоненого, був призваний на посаду водія, однак, потім був переведений в штурмовий підрозділ.

Що важливо підкреслити, Путін натужно намагається досягнути бодай якихось успіхів на полі бою, тому продовжує кидати своїх солдатів у криваві штурми. Не наважуючись на бунт, російські військові шукають різні способи уникнути смерті.

Так, останнім часом ворог посилив штурми на східних напрямках. Часом це не до вподоби самим окупантам, розповів в ефірі телемарафону полковник, речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун.

За словами полковника, російські військові не наважуються відкрито бунтувати, однак вдаються до саботажу. Наприклад, намагаються сховатися.

«Пробіг десь 100 метрів, сховався у якусь яму і прикидається мертвим», – розповідає Штупун.

У зоні відповідальності угруповання «Таврія» щотижня у полон здаються близько 30 окупантів. Умови самої здачі у полон різні. Хтось здається за програмою «Хочу жити». Втім, більшість потрапляє у полон у бою. Причому це не завжди жорсткий бій. Буває, досить двох – трьох пострілів, і росіяни здаються, зазначив військовий.

До того ж, на українському сайті «Хочу жить» фіксують до півтора мільйона відвідувань з території окупованого Криму. За даними речника проєкту Віталія Матвієнка, переважно ресурс відвідували мешканці Євпаторії, Сімферополя та Севастополя. Схоже, що все більше людей не хочуть воювати за інтереси Путіна, тому якнайшвидше бажають здатись у полон ЗСУ.

 «Територія Криму — це 1 137 595 заходів, Севастополь — 369 645, ну і далі зріз по містах: трійка — це Сімферополь, Євпаторія і Керч. А саме Сімферополь — 540 500, Євпаторія — 64 645, Керч — 61 915 заходів. Далі йдуть міста поменше, це Феодосія, Джанкой, Бахчисарай, Алушта та Саки. Ну і відповідно 52 000, 39 000, 31 000, 19 000 та 18 000 відповідно», — розповів він.

Згідно з програмою «Хочу жить», мобілізований окупаційною владою українець із Криму залишатиметься в полоні до завершення війни, а потім пройде перевірку. Якщо громадянин не скоїв воєнних злочинів проти України, то він зможе повернутися додому.

Віталій Матвієнко повідомив, що порівняно з 2023 роком загальна кількість звернень дещо знизилася. Однак, за його словами, статистика піде вгору, коли «щось відбуватиметься безпосередньо на лінії фронту або всередині Росії».

Станом на 15 березня, загальна кількість відвідувань сайту становила понад 49 млн, з яких 45 млн — з території Росії. Щодня на ресурси проєкту звертаються від 50 до 100 людей.

Як відомо, гарячу лінію відкрили у вересні 2022 року. Коли Путін оголосив про часткову мобілізацію в РФ, вона почала розриватися від дзвінків росіян. Вже менш ніж через місяць відбулася перша успішна здача в полон. З того часу щотижня здаються близько трьох російських солдатів.

За словами Матвієнка, всього на гарячу лінію надійшло понад 26 тисяч дзвінків по телефону і через чат-бот в месенджері Telegram. Ще понад 1000 справ зараз перебувають на розгляді, зазначив він.