Україні загрожує епідемія нового смертельного грипу. Вірус може мати стійкість до дії ліків і дуже швидко поширюватися, передає Корупція.Інфо.

Вчені з Університету Вісконсіна в Мадісоні (США) припустили, що з Китаю світом у вигляді широкомасштабної епідемії може поширитися пташиний грип H7N9, пишуть американські медики в журналі Cell Host & Microbe.

Дослідження взятих зразків H7N9 показало, що смертоносний вірус може мати стійкість до дії ліків і дуже швидко поширюватися.

Популярне: Куратор Гаврилюка? Відомого нардепа помітили за “перешіптуванням” з незнайомцем

Хоча наразі пташиний грип H7N9 присутній тільки в Китаї, він має потенціал для провокації епідемії за межами країни, – про це заявили американські клініцисти, які вивчали ризики, пов’язані з поширенням і зараженням цим видом грипу. На користь цієї думки вчених говорить той факт, що при дослідженні зразки H7N9 виявили властивість легко передаватися серед тхорів, що вважаються моделлю для імітації процесу передачі грипу серед людей.

Фахівці зазначають, що грип H7N9 може бути високопатогенним. Це властивість вірусу вони пов’язують з його мутаціями, завдяки яким патогени набувають особливої стійкості до лікування. Так, вченими були проаналізовані біологічні зразки, взяті у померлого пацієнта з Китаю: при цьому з’ясувалося, що лише деякі вірусні клітини були уразливі до лікарських препаратів.

Поки що фахівці не можуть з точністю сказати, з якою інтенсивністю може поширюватися H7N9. Вважається, що стійкої схеми передачі цього виду грипу між людьми немає, але здатність вірусів розвиватися та мутувати спонукає експертів робити насторожуючі прогнози.

“Це дослідження підсилює впевненість в тому, що високопатогенний H7N9 являє собою серйозний ризик для здоров’я населення. Це важливе нагадування про те, що епідеміологічний нагляд повинен тривати”, – зазначили автори проекту в журналі Cell Host & Microbe.