Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд стверджує, що для затримання судді-хабарника Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса зняття з нього суддівської недоторканності не потрібно, передає Корупція.Інфо

"Факт ненадання згоди Верховної Ради України на затримання судді не перешкоджає розслідуванню справи, застосування до підозрюваного інших запобіжних заходів та винесення вироку. Після винесення вироку судом, згідно статті 126 Конституції України, згоди Верховної Ради України на затримання суді не вимагається", – уточнила Сироїд, йдеться на сайті українського парламенту.

Вона зазначила, що на даний момент в Раду не надходило пропозицій про скликання позачергової сесії.

Згідно ст. 126 (Незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України) Конституцією України, суддя може бути звільнений з посади у разі набрання чинності обвинувального вироку щодо нього.

Нагадаємо, ввечері 9 серпня співробітники Антикорупційної прокуратури викрили Чауса в отриманні хабара в розмірі $150 тисяч. Отримані неправомірним шляхом кошти суддя зберігала в скляній банці. Працівники прокуратури не змогли затримати Чауса в силу наявності у нього суддівської недоторканності.

10 серпня стало відомо, що суддя взяв відпустку до 1 вересня.

Представник Мін'юсту Тетяна Козаченко не виключила, що Чаус може уникнути відповідальності, оскільки багато державні органи, зокрема парламент, Конституційний суд і Вища рада юстиції зараз перебувають у відпустці.

Народний депутат Борислав Береза запропонував затримати суддю-хабарника зусиллями громадськості, щоб він не покинув територію України.

Чаус відомий своїми справами проти Автомайдану, а також процесом лідера УКРОПу Геннадія Корбана та скасування розшуку колишнього нардепа і бізнесмена Юрія Іванющенка.