Прессекретар Пентагону США Джон Кірбі під час брифінгу висловився про президента росії володимира путіна назвавши його “порочним”. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

На питання, чи є путін раціональним, Кірбі сказав, що важко дивитися на те, що він і російські війська роблять в Україні, і “думати, що будь-яка етична, моральна людина може це виправдати”.

Він додав, що важко дивитися на кадри з поля бою “і уявити, що так вчинив би будь-який розсудливий, серйозний, зрілий керівник”.

Кірбі відкинув твердження путіна про те, що вторгнення в Україну було спрямоване на захист росіян в Україні, викорінення нацизму та захист інтересів рф.

“Важко пов’язати цю риторику з тим, що він насправді робить всередині України з безневинними людьми”, – сказав він.

Також Сполучені Штати “публічно і приватно” повідомили організатору цьогорічного саміту “Великої двадцятки” — Індонезії про небажання бачити там Путіна, але поки не ухвалили остаточного рішення, як діяти у зв’язку з цим.

Про це повідомляє CNN.

Під час брифінгу 29 квітня речниця Білого дому Джен Псакі нагадала, що президент США Джо Байден виступив проти участі Путіна на саміті “Великої двадцятки” в Індонезії, але наразі рано говорити, в якій формі відбудеться зустріч.

“Він (саміт — ред.) буде через пів року. Тож ми не знаємо, як передбачити — ми наразі не можемо передбачити, яким він буде. Ми в публічному й приватному порядку донесли свою позицію, що не вважаємо, що вони (Росія — ред.) має брати в ньому участь”, — сказала Псакі.

Рішення про запрошення певної країни на саміт “Великої двадцятки” ухвалює країна, яка його організовує. Раніше президент Індонезії Джоко Відодо підтвердив, що запросив на зустріч Путіна, наголосивши на єдності G20.

Також українського президента Володимира Зеленського запросили на саміт “Групи двадцяти” (G20), запланований на листопад в Індонезії. На захід також запрошений президент Росії Володимир Путін, відтак – можлива їхня зустріч.

Зеленський повідомив про запрошення після телефонної розмови з президентом Індонезії Джоко Відодо, написавши у Twitter.

“Провів переговори із президентом Індонезії Джоко Відодо. Подякував за підтримку суверенітету та територіальної цілісністі України, зокрема, за чітку позицію в ООН. Обговорили проблематику продовольчої безпеки. Вдячний за запрошення взяти участь у саміті G20”, – зазначив глава держави.

Індонезія побоювалася запрошувати українського президента на зустріч у разі, якщо на саміті з’явиться Путін. Також невідомо, чи буде одного запрошення України достатньо, щоб на саміт не приїхала решта світових лідерів. Так, президент США Джо Байден вже заявляв, що не збирається сидіти за одним столом з Путіним. Індонезія довго визначалася зі своєю позицією і хотіла подивитися на подальший розвиток подій, адже до саміту ще далеко.

Нагадаємо, міністри фінансів і високопосадовці України, США та Євросоюзу залишили закрите засідання країн “Великої двадцятки” (G20), коли почав виступати міністр фінансів Росії Антон Силуанов.

Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що до бойкоту долучилися міністерка фінансів США Джанет Єллен, голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл, віцепрем’єрка Канади Христя Фріланд і президентка Європейського центрального банку Крістін Лаґард. Вони демонстративно вийшли під час виступу російського представника.

“Демократії світу не будуть бездіяльними перед російською агресією і військовими злочинами, що триває”, — написала у Twitter Фріланд написала, оприлюднивши фото офіційних осіб, які залишили зустріч.