Батьки б'ють на сполох. Чиновники і медики заспокоюють: "Школярам нічого не загрожує", передає Корупція.Інфо

Кухар одеської школи готувала дітям обіди, хворіючи на туберкульоз. Тепер в навчальному закладі на вул. Ільфа і Петрова проводять профілактичну дезинфекцію, а батьки деяких школярів скаржаться на недбале ставлення до медоглядів і побоюються за здоров'я дітей.

За словами директора школи Ірини Бадюк, співробітниця їдальні давно працює на кухні, а про хворобу дізналася лише в цьому місяці. "Всі співробітники школи, в тому числі і харчоблоку, раз на рік проходять медогляд і роблять флюорографію. Коли минулого літа робили флюорографію, ніяких захворювань не виявили", – розповіла нам Бадюк. Про недугу кухаря дізналися, коли вона пішла на лікарняний через ГРВІ, а через деякий час її госпіталізували з високою температурою і підозрою на пневмонію. Тоді під час обстеження у неї і виявили інфекційне захворювання, яке викликається паличкою Коха.

Батьки відреагували неоднозначно. Одні звинувачують співробітників і адміністрацію школи в халатності, а інші зберігають спокій, запевняючи, що від цього ніхто не застрахований. "Діти чергують в їдальні, контакт все одно є. Ось так проходять харчову комісію – з підробленими паперами", – говорить мама одного з учнів. У той же час частина батьків з нею не згодна. "За медкомісії можу сказати, що флюорографію і аналізи на СНІД в наші часи купити не можна. Ці аналізи роблять все, а результати зберігають в електронній базі", – вважає мама школяра Наталя.

Голова департаменту освіти і науки міськради Олена Буйневіч запевнила нас, що загрози життю і здоров'ю дітей немає, тому навчальний процес не обмежуватимуть. "Ми отримали дані про лабораторні дослідження, що підтверджують, що ми маємо справу із закритою формою туберкульозу, – пояснила Олена Буйневіч. – Зараз в школі проводяться профілактичні заходи, додаткова санітарна обробка. Також в школі пройдуть батьківські збори, де пояснять, що потрібно робити і чого не варто боятися ". До слова, дітям в цілях обережності зроблять проби Манту.

Медики пояснюють, що головна небезпека закритої форми туберкульозу в тому, що вона в будь-який момент може перейти у відкриту, і нагадують: інфекція не передається через продукти харчування. У зоні ризику лише ті, хто тісно спілкувався з пацієнтом в останні місяці – близьке і постійне оточення. Їм належить пройти обстеження. "Якби захворів учитель, який по три-чотири рази на тиждень спілкується з дітьми, тоді весь клас отримував би профілактичні таблетки від туберкульозу. А якщо ми говоримо про співробітниці харчоблоку, яка зрідка проходила по коридору, небезпеки немає", – пояснила дитячий лікар-фтизіатр обласного протитуберкульозного диспансеру Людмила Новікова.