Зміни до держбюджету, які парламент ухвалив перед канікулами, передбачають підвищення зарплат у системі ГПУ, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Віконце видачі готівки не так виглядає…” Клієнтка розповіла, як ледь не втратила всі гроші через неуважність. А ви знаєте про нові шайхрайські схеми?

Працівники прокуратури тепер отримуватимуть більше.

 У передостанній день роботи Верховної Ради депутати проголосували за зміни до державного кошторису, якими, серед іншого, додали 600 мільйонів гривень прокурорам на зарплати.
Що цікаво, це вже вдруге від початку року держава з легкої руки урядовців і парламентарів подбала про ГПУ.

У січні заробітну плату працівникам органів прокуратури вже підвищили на 60 відсотків.
Генпрокурор Юрій Луценко тоді дав зрозуміти, що прокурори отримуватимуть 15 — 18 тисяч гривень, залежно від вислуги років. Крім того, поінформував про збільшення для них щомісячної компенсації витрат на оренду житла з 2,5 тисячі до 4 тисяч гривень (також на 60%), яку виплачують як щомісячну премію.

На початку року Луценко говорив, що підвищення стало можливим завдяки підтримці Президента та парламенту, які побачили, що “прокуратура дає результат та діє ефективно”. Тепер же збільшення зарплат пообіцяв відпрацювати конфіскаціями мафіозних активів. До слова, сам Юрій Віталійович, за даними Генпрокуратури, щомісяця заробляє від 50 до 90 тисяч гривень на місяць.

А його оклад офіційно становить 7 тисяч гривень…

“Я не проти збільшення заробітної плати для силовиків, але це має бути зумовлено чи то розвитком економіки, чи загальним зростанням зарплати в країні, – зауважує директор Українського інституту аналізу й менеджменту політики Руслан Бортник.

Умовно кажучи, можна підвищувати зарплату прокурорам у такому ж співвідношенні, як підвищують зарплати вчителям і лікарям, чи виплати пенсіонерам, тобто всім решта.

До працівників прокуратури є нині чимало претензій. Затримань й обшуків багато, але жодна справа в суді не завершена. Говорити про високу ефективність роботи ГПУ – це кривити душею.

Тому підвищення зарплат прокурорам вважаю необгрунтованим. Такий крок виглядає радше, як хабар працівникам прокуратури, щоб вони були більш лояльними до влади, і як намагання влади побудувати поліцейську державу”.

“У питанні оплати праці прокурорів не можна керуватися логікою Луценка, який заявляє, що ГПУ нібито повертає до бюджету гроші, конфісковані в корупціонерів, і ці гроші є підставою для підвищення зарплат, – каже Віктор Небоженко, директор соціологічної служби

“Український барометр”. – Головним мотивом працівника прокуратури має бути чесна робота, можливість отримання соцпакета і кар'єрного зростання (як у цивілізованих країнах світу), а не зарплата! Бо якщо він думатиме лише про зарплату, то використовуватиме своє робоче місце як спосіб добування грошей.

Подивіться, сьогодні відкривають провадження і скасовують недоторканність з низки депутатів. Упевнений: усіх їх не покарають.

Такі справи – це радше можливість домовитися, змусити тих, хто на гачку, поділитися з тими, хто нібито хоче їх притягнути до відповідальності. Тобто тут простежується певний корисливий інтерес.

У системі прокуратури дуже багато людей — їм потрібні не тільки високі зарплати, а й квартири в Києві. Поліпшувати свої житлові умови за рахунок посад несправедливо. Не може бути так, що прокурори, зловживаючи становищем, можуть заробити значно більше, ніж усі решта українці.

 Саме тому збільшення їхніх зарплат сприймаю негативно. Тим паче, що нині ми не бачимо таких же темпів підвищення оплати праці пересічним українцям”.