У суботу, 7 липня, на 90 році життя помер український дисидент, письменник, екс-народний депутат України автор “Акту проголошення незалежності України” Левко Лук’яненко, передає Корупція.Інфо

Раніше він переніс лейкоз, пізніше у нього були проблеми з тромбами і лейкоцитами. У Феофанії його лікували від наслідків інсульту.

Популярне: Тепер поїхати до країн ЄС українцям стане складніше: Скільки коштуватиме дозвіл і коли почнуть діяти правила

Політики та громадські діячі висловлюють співчуття з приводу смерті Левка Лук’яненка та діляться спогадами про нього.

“Смерть вирвала у нас того, хто був живим символом незламності українського духу, хто виборов нам Незалежність України у ХХ сторіччі – Левка Лук’яненка. Його не зламали радянські концтабори, не налякала нинішня російська агресія. Він передав нам головний вогонь свого життя – любов до України. Він з когорти справжніх Героїв! А вони не вмирають. Вічна пам’ять”, – написав Президент Петро Порошенко.

“Мені пощастило, як журналіст, потім як прес-секретар Ющенка, я мала можливість бачити, чути великих українців – Славу Стецько, Євгена Сверстюка, Богдана Гаврилишина, Івана Драча, Левка Лук’яненка. Відходить епоха великих людей, яким повинні бути навіки вдячні за збережену українську ідею, за здобуту Незалежність. Вічна пам’ять Вам, Людино з м’яким голосом і твердим сталевим характером, Ви були для багатьох із нас уособленням українського інтелігента, дякуємо Вам за Вашу боротьбу за Україну”, – написала у Facebook представник України в гуманітарній групі Тристоронньої контактної групи (ТКГ), перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

“Боротьба за свободу України, в’язниці, смертний вирок, табори … Він пройшов через усі випробування, через усі тортури заради нашої держави, заради нації. І саме такі люди закладали основи заповітної національної волі ще тоді, коли годі було й сподіватися визволення України з радянського ярма. Для мене Левко Григорович – втілення вищої, еталонної, абсолютної моралі в політиці. Я вдячна долі за те, що знала його і кликала соратником. Сумуємо, пам’ятаємо, вклоняємося низько, спасибі! Герої не вмирають!” – зауважила глава партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

“Левко Григорович був неймовірною Людиною. Завжди оптимістичний і завжди спокійний, завжди впевнений і завжди глибокий. Завжди з великою, всеперемагаючою Вірою в Україну. Завжди без жодного сумніву у справедливості Української Справи. Україна ніколи Вас не забуде, пан Левку …”, – заявив віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

“Помер Левко Лук’яненко. Людина-епоха, людина-мудрість, людина-совість. Його було так багато в нашій історії, він сам був історією людства та українства. Гірка і непоправна втрата для України. Вічна пам’ять!” – зазначив перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

“Левко Лук’яненко був людиною-легендою за часів СРСР і незалежної України. Він назавжди залишиться в нашій історії і нашому майбутньому”, – констатував міністр закордонних справ Павло Клімкін.